Sviatok Všetkých svätých Zdroj: Pixabay
Sviatok Všetkých svätých Zdroj: Pixabay

Sviatok Všetkých svätých prináša aj zvýšený presun ľudí

Sviatok Všetkých svätých, ktorý oslavujeme 1. novembra, súvisí so zvykmi a tradíciami, ktoré sa v našej spoločnosti držia už stáročia. Jednou z nich je aj navštívenie cintorínov a hrobov našich zosnulých príbuzných a priateľov. Zvýšená aktivita a presun ľudí na cestách však prináša aj určité riziká, ktorým by sme mali venovať pozornosť.

Okrem návštev cintorínov sa tento deň vyznačuje aj zvýšeným počtom vozidiel na cestách. Preto je dôležité, aby sme boli na cestách opatrní, a to nielen v blízkosti cintorínov. Zníženie rizika dopravných nehôd a kolíznych situácií je možné dosiahnuť tým, že budeme dávať pozor pri vchádzaní na cestu a vždy budeme rešpektovať pravidlá cestnej premávky.

Najmä vo večerných hodinách je dôležité byť viditeľný pre ostatných. Reflexný prvok umiestnený na oblečení alebo taške môže predísť prípadnému ohrozeniu života alebo zdravia. Práve preto by sme mali nosiť reflexné prvky na viditeľnom mieste.

Starší občania by mali byť obozretní k svojim osobným veciam a nenechávať si kabelky, príručné tašky voľne položené mimo dohľad, napríklad na hrobovom mieste, či lavičke.

V prípade, že sa stanete obeťou krádeže, konfliktu či kolízie, môžete udalosť ihneď oznámiť najbližšej hliadke alebo na bezplatnom policajnom čísle 158.

Ako vodiči by sme mali mať pri jazde zapnuté stretávacie svetlá, najmä ak sa presúvame za zníženej viditeľnosti. Za hmly či silného dažďa by sme mali mať, ak je to potrebné, zapnuté aj hmlovky. Denné svietenie za týchto okolností jednoducho nestačí.

Uctievajme si pamiatku zosnulých bezpečne a ohľaduplne k druhým.

Sviatok Všetkých svätých Zdroj: Pixabay
Sviatok Všetkých svätých Zdroj: Pixabay

O Redakcia

Pozri aj

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpila Dunajská Streda

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpilo ďalšie významné mesto – Dunajská Streda, ktoré posilní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *