Sprístupnia most cez potok Jarčie za obcou Šoporňa. Zdroj: TTSK
Sprístupnia most cez potok Jarčie za obcou Šoporňa. Zdroj: TTSK

Sprístupnia most cez potok Jarčie za obcou Šoporňa

V oblasti za obcou Šoporňa bola dokončená modernizácia dôležitého úseku cesty II/573, vrátane nového mosta cez potok Jarčie. Tento projekt nie len zvýšil bezpečnosť cestovania, ale aj prispel k lepšiemu pripojeniu regionálnej komunity. Obnova infraštruktúry je kľúčová pre zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti premávky, uviedol Trnavský samosprávny kraj, pod ktorý tento úsek cesty patrí.

Zbúranie a nová konštrukcia mosta

Starý most cez potok Jarčie, ktorý bol v havarijnom stave, bol úplne zbúraný. Nahradený bol novou, robustnou trojpoľovou konštrukciou o dĺžke 38 metrov. Tento nový most je vybavený meračmi vetra a teploty. To prispieva k jeho dlhodobej udržateľnosti a bezpečnosti. Okrem toho je tu inštalovaná signalizácia námrazy, ktorá zvyšuje bezpečnosť v zimných mesiacoch.

Rekonštrukcia úseku cesty

Súčasťou projektu bola aj obnova úseku cesty v dĺžke jedného kilometra od konca obce až po začiatok mosta, vrátane krátkeho úseku za mostom. Cesta je teraz bezpečnejšia aj vďaka meraču rýchlosti, ktorý je umiestnený pri vjazde do obce a má za úlohu upozorniť vodičov na dodržiavanie rýchlostných limitov.

Financovanie projektu

Na modernizáciu cesty a mosta bolo získané nenávratný finančný príspevok vo výške 2,1 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu, čo poukazuje na dôležitosť regionálneho rozvoja a podporu zo strany európskych fondov.

Obnovenie premávky

Premávka po novom moste bude oficiálne obnovená od utorka 28. novembra 2023, od 9:30 hod. Policajti budú dohliadať na plynulý chod premávky. Zabezpečia, aby prechod na nový most prebehol hladko a bezpečne.

Tento projekt predstavuje významný krok k zlepšeniu infraštruktúry v regióne a poskytne obyvateľom i návštevníkom obce Šoporňa spoľahlivý a bezpečný prejazd. Modernizácia mosta a priľahlého úseku cesty prispieva k celkovému zlepšeniu kvality života a zvyšuje atraktívnosť oblasti pre domácich aj pre turistov.

Sprístupnia most cez potok Jarčie za obcou Šoporňa. Zdroj: TTSK
Sprístupnia most cez potok Jarčie za obcou Šoporňa. Zdroj: TTSK

O Redakcia

Pozri aj

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Mostné premostenie za obcou Šoporňa môže byť uzavreté

Za obcou Šoporňa v Trnavskom kraji prebieha modernizácia cesty II/573, vrátane rekonštrukcie mosta M2255 cez …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *