Nové Zámky - Záhoráci, Niké Handball extraliga 29.5.2024 Autor: Vladimír Miček

V poslednom zápase sezóny nestačili hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky na domáce Nové Zámky a podľahli im 25:33.

MHC Štart Nové Zámky – Záhoráci Stupava/Malacky

33:25 (22:13)

Najviac gólov MHC Štart Nové Zámky: Dévai 9/3, Vadkerti a Valent po 6, Kocák 4.

Zostava a góly Záhoráci Stupava/Malacky: Velebný, Maslić – Burnazović, Valachovič 3, Vasović 5/4, Jánoš 1, Tóth, Žunić 5, Kovács 4, Konečný 3, Prevaj, Kurka 1, D. Grich 3, tréner Ćirić, asistent trénera T. Stachovič, vedúci mužstva Rybár a B. Brich.

Priebeh zápasu

Hosťom vyšiel úvod stretnutia, keď mali do 6. minúty mierne navrch. V prvej štvrťhodine sa darilo najmä Žunićovi na pivote, ktorý dal všetkých svojich päť gólov v úvodnej časti stretnutia. Lenže postupne začali domáci preberať iniciatívu a od 9. minúty až do konca zápasu už neustále viedli. Na začiatku 17. minúty sa Záhorákom ešte podarilo dotiahnuť na rozdiel jediného gólu, keď Samo Kovács znižoval na 10:11. Ale v záverečných 14 minútach dokázali hostia skórovať iba trikrát, kým domáci zaťažili konto hosťujúcich gólmanov až 11 presnými zásahmi a do šatní odchádzali s komfortným vedením 22:13.

V úvode druhej časti domáci navýšili vedenie až na 10 gólov. Záhoráci sa ešte pokúsili s výsledkom niečo urobiť, znížili na rozdiel siedmich gólov. Ale potom prišli dve rýchle vylúčenia a domáci počas dvojnásobnej presilovej hry opäť navýšili rozdiel až na desať gólov a bez väčších problémov dokráčali k jednoznačnému víťazstvu.

Hlas trénera Záhorákov po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Zápas sme si prehrali medzi 10. a 20. minútou prvého polčasu. V prvom polčase sme inkasovali 22 gólov a s takýmto počtom inkasovaných gólov za 30 minút sa dá len ťažko vyhrať proti mužstvu, ktoré má svoju kvalitu. Bez obrany a bez výkonu brankárov sa len ťažko dá vyhrať proti akémukoľvek súperovi. Je vidieť, že mužstvo už potrebuje prestávku. Jedna vec je, že sme nepremenili veľmi veľa príležitostí. Na druhej strane ako som už spomínal, nemôžeme za jeden polčas dostať toľko gólov na postavenú obranu. S týmto musíme počas letnej prípravy výrazne popracovať, aby sme boli v budúcej sezóne lepší v defenzíve.“

O Vladimír Miček

Pozri aj

Lazar Spasić HC Záhoráci Stupava/Malacky Zdroj: archív Lazar Spasić

Novou posilou Záhorákov sa stal 21-ročný Lazar Spasić

Prvou posilou hádzanárskeho tímu HC Záhoráci Stupava/Malacky pred novou sezónou Niké Handball extraligy sa stal …