Cesta pred opravou zdroj: SC BSK

Záhorie: Termíny opráv ciest v obciach počas prázdnin

Časový harmonogram začiatkov opráv cesty II/501 na Záhorí od dnes a počas prázdnin v jednotlivých úsekoch komunikácie aj v intravilánoch dotknutých obcí.

Začala revitalizácia cesty II/501

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) rozbehla v pondelok 17.6.2024 revitalizáciu cesty II/501 v úseku Rohožník-Plavecký Mikuláš a v intraviláne obce Kuchyňa. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa BVS Lucia Forman.

Predmetom stavby je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podložia a jeho stabilizácia technológiou recyklácie za studena na mieste, a výmena asfaltových vrstiev vozovky cesty II/501. V intravilánoch obcí Kuchyňa, Sološnica, Plavecké Podhradie a Plavecký Mikuláš budú vymenené asfaltové vrstvy vozovky v hrúbke 10 cm. Cieľom revitalizácie je zlepšenie stavebno-technického stavu predmetného úseku cesty.

Harmonogram opráv

Podľa harmonogramu zhotoviteľa sa revitalizácia začne na úseku cesty medzi Rohožníkom a Sološnicou. Od júla 2024 sa budú realizovať intravilány obcí Kuchyňa a Plavecké Podhradie. Od augusta 2024 zase intravilán obce Plavecký Mikuláš a úsek cesty medzi Sološnicou, Plaveckým Podhradím a Plaveckým Mikulášom. Intravilán obce Sološnica bude zrealizovaný ako posledný.

Predpokladaný termín realizácie je 8 mesiacov.  Práce sa budú realizovať v čiastočnej uzávierke so striedavou premávkou.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Jaskyňa Deravá skala, Plavecký Mikuláš

Jaskyňa Deravá skala v Malých Karpatoch na Záhorí

Jaskyňa Deravá skala je prírodnou pamiatkou a významným archeologickým náleziskom nachádzajúcim sa v Malých Karpatoch. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *