FK Senica
Marin Ljubičić sa hneď pri svojom debute v drese FK Senica zaslúžil o deľbu bodov.

FK Senica

V 22. kole remizovali futbalisti FK Senica na domácom štadióne s Pohroním 1:1, bod pre FK Senica zachránil v samom závere zápasu debutujúci Marin Ljubičić.

FK Senica – FK Pohronie 1:1 (0:1)

Góly: 90. Ljubičić – 32. Blahút, žlté karty: 39.Ljubičić, 49.Turčák – 61.Adamec, 74.Fadera, rozhodovali: Somoláni – Vorel, Galo

FK Senica: Fryšták – Kopečný (56.Majdan), Asanović, Carrillo, Šimčák – Gamboš (74.Gallovič), Ljubičić – Košťál (88.Duda), Piroska (C), Turčák (56.Niarchos) – Malec

FK Pohronie: Hrdlička – Mazan, Pavlík (C), Heurtaux, Petrák – Adamec (89.Nzeyi), Weir – Blahút (81.Ladji), Da Silva (81.Galuška), Fadera – Chvěja (70.Štrba)

V 4. minúte sa Gamboš pokúšal nájsť za obranou Turčáka, jeho prihrávka bola ale nepresná. V 5. minúte zahrávala rohový kop dvojica Košťál – Piroska, ofenzívnu snahu Záhorákov ale prerušil faul v šestnástke hostí. V 6.minúte našiel Piroska výbornou prihrávkou za obranou nabiehajúceho Gamboša, strelu senického záložníka vyrazil dobrým zákrokom Hrdlička. V 8. minúte sa k slovu dostali hostia, Chvěja sa ale v šestnástke proti Šimčákovi nedokázal presadiť. O niekoľko sekúnd odvracal Blahútov nebezpečný center z pravej strany Ljubičić. V 11. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Malec, ktorého do veľkej šance poslal hosťujúci Adamec, senický útočník nastrelil z hranice šestnástky iba pravú žrď Hrdličkovej brány. V 17. minúte strieľal z priameho voľného kopu Adamec, jeho pokus bol tečovaný na rohový kop. V 20.minúte nechýbalo veľa a Šimčákov center z ľavej strany takmer skončil v bráne hostí. O minútu neskôr prihrával z pravej strany nebezpečne Fadera, Heurtaux vo vyloženej šanci netrafil bránu domácich. V 25.minúte strieľal spoza šestnástky Fadera, po jeho tečovanom pokuse nasledoval rohový kop. V 27. minúte našiel presným centrom Piroska Asanovića, hlavičku chorvátskeho stopéra smerujúcu do brány vytiahol veľmi dobrým zákrokom gólman Pohronia na roh. V 29. minúte našiel Piroska v šestnástke hostí pre zmenu Maleca, ktorého strelu zblokoval Pavlík na rohový kop. V 32. minúte hlavičkoval po rohovom kope Pirosku tradične Asanović, k zakončeniu sa dostal Carrillo – Hrdlička predviedol ďalší dôležitý zákrok. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo ihneď na druhej strane, Blahút zakončil rýchly protiútok presnou strelou k pravej žrdi a hostia viedli. V 38. minúte centroval z pravej strany Piroska, hlavičku Maleca odkopával na rohový kop Mazan. V samom závere polčasu mohol pridať druhý gól hostí Chvěja, na poslednú chvíľu jeho strelu zblokoval Šimčák.

V 46. minúte zblokovala obrana Záhorákov pokus hosťujúceho Adlera z hranice šestnástky. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie futbalistom Pohronia, ktorí dobre kombinovali a držali loptu na svojich kopačkách. V 57. minúte centroval do šestnástky domáci Gamboš, obrana odvrátila na rohový kop. O minútu neskôr letel ďalší nebezpečný center z pravého krídla od Pirosku, Malec sa ale v šestnástke hostí k lopte nedostal. Po hodine hry smeroval pokus Adlera vysoko nad bránu Fryštáka. V 67. minúte minúte centroval z ľavej strany Košťál, k zakončeniu sa ale nedostal Piroska a ani striedajúci Niarchos. Ešte v tej istej minúte vystrelil tvrdo ľavačkou Gamboš, Hrdlička bol ale pripravený. V 70. minúte hlavičkoval vysoko nad po rohovom kope striedajúci Štrba. V 72. minúte sa na ľavom krídle uvoľnil Košťál a následne vystrelil, aj tentokrát bol brankár hostí pripravený. V 84. minúte centroval do šestnástky Šimčák, Hrdlička ale bezpečne stiahol loptu vo vzduchu. V 87. minúte sa rútil do obrovskej šance po chybe Ljubičića Galuška, všetko ale vyriešil dobrým vybehnutím z brány a odkopom Fryšták. V samom závere zápasu zachránil nášmu mužstvu bod Ljubičić. Chorvátsky futbalista si nabehol na center Pirosku a hlavou prekonal Hrdičku, čím stanovil konečný výsledok zápasu na 1:1.

Hlasy po zápase:

Jan Kameník, tréner FK Pohronie: “Do zápasu sme nevstúpili dobre, veľmi veľa sme kazili, chýbal nám pokoj na lopte. Hrali sme komplikovane, súperovi sme ponúkli hneď niekoľko šancí na skórovanie. V priebehu druhého polčasu sme sa zlepšili, slušne sme pracovali do defenzívy, prvých 15 minút sme hrali veľmi dobre, chýbal tomu druhý gól v zápase. Súper sa v priebehu druhého polčasu vzchopil, začal sa viac tlačiť do šestnástky, v obrane pracoval veľmi dobre. Bolo to o tom, či dokážeme streliť druhý gól v zápase. V závere sme si nepostrážili jednu situáciu, neboli sme dôslední a Senica vyrovnala. Zápas sa skončil remízou, po tomto priebehu to z nášho pohľadu berieme ako stratu bodov.

Karol Praženica, tréner FK Senica: “Zápas musíme hodnotiť v konečnom dôsledku pozitívne, s bodom musíme byť spokojní. Vyrovnali sme v závere, aj keď sme počas zápasu boli aktívnejší, snažili sa streliť prvý gól, počas prvého dejstva sme na to mali dobré príležitosti. Neboli sme dostatočne dôrazní v šestnástke, súperovi sa podarilo skórovať. Druhý polčas sme začali vlažnejšie, po striedaní sme sa dostali do zápasu, zvýšili sme aktivitu a tlačili sme sa do brány. V zakončení nám chýbalo viac dôrazu a skúseností. Nakoniec naša snaha o strelenie gólu bola v závere odmenená. Podľa vývoja zápasu musíme byť s bodom spokojní. Chceli sme viac, taký je niekedy futbal.

[iframe xmlns=”http://www.w3.org/1999/xhtml” width=”640″ height=”360″ scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”” allow=”autoplay; fullscreen” src=”https://media.joj.sk/embed/9yNfBPbQzC6?autoplay=1″ ]