Skalica - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Skalica - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

VIDEO: Čo všetko môžete vidieť a zažiť na Skalickom jarmoku?

Mesto Skalica pre Vás pripravuje podujatie s názvom Skalický jarmok spojený so sprievodným programom. Trnavskykrajonline.sk o tom informovala  Renáta Medňanská, vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu v Skalici.

Skalický jarmok namiesto Skalických dní

Skalický jarmok nahradí podujatie Skalické dni. Uskutoční sa v dňoch piatok 8. a sobota 9. septembra 2023 na Námestí slobody a v blízkom centre mesta Skalica. Michaela Hazligerová z oddelenia kultúry mesta Skalica: „Mesto tento rok nenaplánuje tradičné podujatie Skalické dni. Namiesto toho sa mestské oslavy premietnu do nového formátu s názvom Skalický jarmok.“  

Podujatie je organizačne v kompetencii mesta a zamestnancov oddelení mesta v spolupráci s občianskymi združeniami a podnikateľmi z oblasti organizovania kultúrnych a spoločenských podujatí v Skalici. Špeciálne odborné služby technického zabezpečenia (ozvučenie, osvetlenie pódium a ďalšie) budú realizované v spolupráci s externými dodávateľmi.

Vstup na jarmok zdarma 

Vstup na jarmok v centre mesta bude pre všetkých zdarma„Ideou Skalického jarmoku je návrat k tradičnej jarmočnej koncepcii s ohľadom na súčasné kultúrne a spoločenské trendy. Tak ako všetky akcie podobného typu nie je Skalický jarmok zameraný výlučne na vytváranie zisku. Hlavným cieľom je služba pre občanov, propagácia mesta a zvyšovanie kultúrnej a spoločenskej úrovne v Skalici,“ dopĺňa poslanec MsZ Skalica a predseda kultúrnej komisie Ľuboš Beňa.

Hlavný program

Sprievodný program

Okrem kultúrneho programu sa návštevníci môžu tešiť aj na sprievodné akcie. V sobotu budú otvorené pamiatky v meste. Na základe turistického pasu ich môžete navštíviť v čase od 11:00 do 17:00 hodiny.

V Záhorskom múzeu a Galérii u františkánov budú prebiehať výstavy. Skalickí hasiči pripravujú hudobné posedenie a ukážky hasičskej techniky. Na deti čaká v sobotu od 10:00 detský kútik v parku za farským kostolom s dreveným kolotočom, dobovými hrami a maľovaním na tvár. Súkromná základná škola na Gorkého ulici si pripravila sprievodný program Eko Domček. 

Milovníci vína sa môžu tešiť na výstavu vín na dvore Mestskej knižnice, ktorú organizuje Vinohradnícky spolok.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *