TTSK ocenil 20 výnimočných študentov stredných škôl. Zdroj: TTSK

TTSK ocenil 20 výnimočných študentov stredných škôl

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva vybral a odmenil 20 študentov stredných škôl za ich mimoriadny úspech vo vedomostných olympiádach a športových súťažiach.

Ocenení študenti TTSK získali štipendium

Župné štipendium vo výške 500 eur si študenti prevzali v priestoroch záhradnej čitárne v areáli Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Gratulujem všetkým študentom župných stredných škôl, ktorým sa darí dosahovať výnimočné úspechy, a zároveň ukážkovo prezentujú seba, svoje rodiny, školu aj Trnavský kraj. Cesta za ich úspechmi si vyžaduje talent, odhodlanie, zodpovedný prístup ale aj plnohodnotné podmienky. Práve vytvorenie zodpovedajúcich podmienok pre rozvoj mladých talentov je výzvou pre nás všetkých. Výzvou pre súkromný aj verejný sektor, ktorý môže zabrániť trvalému odlivu mozgov do zahraničia, prípadne vytvoriť dostatočnú motiváciu k tomu, aby sa mladé talenty na konci dňa vrátili späť na Slovensko. Ďakujem dvadsiatke ocenených študentov, že svojimi úspechmi, skúsenosťami, poznaním a ľudským i profesijným potenciálom tvoria príbeh nášho kraja a celej krajiny,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Desať študentov ocenili za vedomostné súťaže

Desiatich študentov župa ocenila za mimoriadne výsledky vo vedomostných súťažiach. Medzi nimi je napríklad Peter Michal z Gymnázia Vojtecha Mihálika zo Serede. V celoštátnom kole súťaže Mladý Európan skončil na 1. mieste, pričom sa pravidelne zapája do matematických a informatických súťaží. Štipendium získala aj Alexandra Hornáková z Gymnázia J. Hollého v Trnave, ktorá dosiahla úspech v podobe 3. miesta na celoštátnom finále súťaže Hviezdoslavov Kubín. Okrem toho vyhrala celoslovenské kolo v prednese v anglickom jazyku. Elise Mária Ábelová z Gymnázia P. de Coubertina v Piešťanoch si prevzala župné štipendium za 2. miesto v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku a za popredné umiestnenia v stredoškolskej odbornej činnosti.

Úspechy aj v športovej oblasti

V kategórií športových úspechov získal štipendium Adam Hagara zo Spojenej školy v Trnave. Na Majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní obsadil 23. miesto a zároveň sa stal majstrom Slovenska v krasokorčuľovaní. Študentka Spojenej školy v Holíči Nina Hanzalíková sa stala majsterkou sveta a Európy v športovej gymnastike.

Štipendium si prevzala aj za 1. miesto v súťaži Slovakia Winter cup. Medzi štipendistami bol ocenený aj Peter Strečanský zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch. Stal sa majstrom Slovenska vo veslovaní a na Majstrovstvách sveta obsadil tretie miesto.

Zoznam škôl a ocenených v TTSK

Ocenení študenti a ich zoznam je dostupný na webovej stránke TTSK, a informácie o úspechoch študentov župných stredných škôl sú pravidelne zverejňované aj na https://www.trnava-vuc.sk/13804-sk/aktivity-organizacii.

Zoznam všetkých 44 škôl v Trnavskom kraji spolu s informáciami o štúdiu nájdete v brožúre https://bit.ly/brozura2023.

O Redakcia

Pozri aj

Dunajská Streda - Spartak Trnava

Bezgólová remíza na Žitnom ostrove: D. Streda – Spartak Trnava 0:0

V sobotňajšom zápase 9. kola Niké ligy sa futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda stretli …