Ženy HC Tatran Stupava s trénerom Petrom Olšavským foto: Lucia Obžerová

Stupavské hádzanárky uspeli na palubovke Bánoviec

Ženy HC Tatran Stupava zvíťazili na palubovke Bánoviec nad Bebravou, keď o svojom víťazstve rozhodli po vyrovnanej prvej časti v nástupe do druhého polčasu.

HK Sokol Bánovce n/B – HC Tatran Stupava 24:27

(12:13)

Zostava a góly HC Tatran Stupava: Porubská – Griffits, Bečirhodzić 5/1, Bahorecová 3, Kovácsová 6, Galková 4/2, Rudincová 1, Sobotová, Palušová 2, H. Karkušová 3, Tornócziová 3, tréner: P. Olšavský, vedúci mužstva Branislav Lorenc.

Priebeh zápasu

Aj keď skóre otvorili domáce hádzanárky v 2. minúte, úvod stretnutia patril hráčkam zo Záhoria. V 14. minúte po presnom zásahu Galkovej už viedli 7:3. Lenže prišli dve vylúčenia v krátkom slede a domáce vycítili šancu na návrat do zápasu. V 25. minúte s dotiahli na dva góly a keď hostky v záverečnej päťminútovke nepremenili dva sedemmetrové hody, do kabín sa išlo za tesného vedenia Stupavčaniek 13:12.

Tým ale vyšiel výborne nástup do druhého polčasu. Napriek vylúčeniu hneď v prvej minúte, dokázali prvých sedem minút tejto časti vyhrať 5:1 a odskočiť súperkám na 18:13. Aj keď sa domáce snažili, mali nebezpečnú zbraň, ktorou bola Zuzana Galková, s 14 gólmi najlepšia strelkyňa zápasu. V závere sa im ešte podarilo znížiť, ale na viac ako tri góly sa nepriblížili. A tak si Stupava napokon pripísala víťazstvo 27:24.

Hlas po zápase

Peter Olšavský, tréner HC Tatran Stupava: „Musím dievčatá pochváliť, že k zápasu pristúpili zodpovedne. Napriek tomu sme sa nevyhli hluchým úsekom. Najmä v 1. polčase sme sa nevedeli dostať do tempa, ale v druhom, keď sme navýšili náskok, sme už začali hrať pohodovejšie. Všetky hráčky si z chuti zahrali, s hrou som spokojný, najmä s poňatím v ofenzíve. Trochu som sa obával, ako sa nám bude dariť v útoku, keďže za Bánovce chytá bývalá reprezentačná brankárka Škvareninová, ale hráčky sa s tým vyrovnali. Dôležité je, že dva body, pre ktoré sme išli, sme aj získali. Bola to previerka pred ďalším zápasom, ktorý nás čaká už túto sobotu od 18.00 h v Stupave proti Prešovu, ktorý patrí do vrchnej štvorky.