Zo stretnutia Spartaka Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (0:1). Autor: Vladimír Domen

Spartak Myjava zdolal Šaľu a udržal sa v prvej päťke

Domáca séria Spartaka Myjava pokračovala stretnutím 18. kola III. ligy Západ so šiestym tímom tabuľky FK Slovan Duslo Šaľa. Šaľa pred týždňom podľahla na domácom trávniku lídrovi z Považskej Bystrice 0:2 a rovnako pochodila aj Myjava, ktorá nestačila na Belušu.

Spartaka Myjava – FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (0:1)

Góly: 55. Cisár, 66. Pekár (PK), 79. Kóňa – 30. Vantruba, žlté karty: 63. Prágai, 65. Borovský, rozhodovali: Janček – Krivošík, Cabaj

Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík (90. Sivák), Kóňa (K), Pekár (81. Mareš T.), Cisár (90. Mareš L.), Toman, Lopušan, Legnani (81. Pecha), Čurik (67. Copko), Svatík

FK Slovan Duslo Šaľa: Milošovič, Oravec (76. Valentín), Hlavatovič, Kochan, Kotlár, Prágai, Remeň (K), Batista (62. Hučko), Vantruba, Borovský (83. Krištof), Hlavna

Prvý polčas

Prvých desať minút duelu bolo vyrovnaných, bez šancí na jednej alebo druhej strane. O prvý nebezpečný útok sa postarali v 12. minúte hostia, ale Vantrubovi sa nepodarilo zakončiť. Ten istý hráč mieril o tri minúty neskôr vedľa spojnice brány. Domáci pohrozili v 18. minúte, kedy sa pokúšal z uhla presadiť Legnani, no Milošovič loptu vyrazil na roh. Po ďalšom rohovom kope v 24. minúte šaliansky gólman opäť loptu vyboxoval a otvorenie skóre nepripustil. V 28. minúte mieril vysoko nad Čurik, no a prvého gólu sa diváci dočkali v 30. minúte stretnutia. Po nedorozumení pred domácou bránou sa k lopte bez problémov dostal aktívny Vantruba a poslal Šaľu do vedenia. O vyrovnanie sa snažil v 35. minúte Čurik, ale aj jeho pokus k žrdi Milošovič vyrazil. Do prestávky sa už nič zaujímavé na ihrisku neudialo.

Druhý polčas

V druhom dejstve najskôr v 47. minúte vlažne zakončoval Pekár a v 55. minúte sa mohli priaznivci domáceho tímu radovať. Po rohovom kope najskôr zazvonila žrď Milošovičovej svätyne a následná Cisárova dorážka už skončila v sieti. Myjava – Šaľa 1 : 1. V 66. minúte po faule na Legnaniho vo vnútri pokutového územia ukázal rozhodca na biely bod a pokutový kop bezpečne premenil Pekár. Myjava – Šaľa 2 : 1. Zvýšiť náskok kopaničiarov mohol v 75. minúte Copko a nebezpečná bola aj Pekárova strela o tri minúty na to. Stav sa skutočne menil v 79. minúte, kedy v šestnástke odrazená lopta doputovala ku kapitánovi Kóňovi a ten z prvej vsietil ďalší myjavský gól. Myjava – Šaľa 3 : 1. Za zmienku ešte stoja Vantrubova strela z hranice pokutového územia, ktorú Kubica zneškodnil v 86. minúte a Pechova šanca v 89. minúte, ktorá napokon skončila mimo priestor troch žrdí.

O týždeň v sobotu 19. marca o 15.00 h sa Myjava predstaví opäť v domácom prostredí, tento raz už podľa všetkého na hlavnej hracej ploche a ich súperom bude tím z južného Slovenska, TJ Imeľ.

Hlas trénera po zápase

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: “Dnes sa potvrdilo to, čo tvrdím už dlhšie, že súťaž je veľmi vyrovnaná a má veľkú silu. Tie body sa v nej nebudú získavať ľahko. To dokazuje najmä prvý polčas. Ale zase musím dodať aj to, že súper mal jediný náznak šance a z toho nám dal gól. Čo sa nám jednoducho nesmie stávať. Bolo to po našej chybe a to si musíme vysvetliť a rozobrať. Určite chlapcov chválim za druhý polčas. Tam sme zvýšili aktivitu a bojovnosťou a srdiečkom sme ten priebeh zápasu stiahli na našu stranu, čo je veľmi dôležité.