Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Skalica má spracovaný projekt rozhľadne na Čupoch, čaká na výzvu

Mesto Skalica má v súčasnosti pripravenú kompletnú projektovú dokumentáciu na výstavbu rozhľadne na Čupoch v Zlatníckej doline. Informoval o tom vedúci oddelenia strategického rozvoja Michal Čunderlík.

Dokumentácia je pripravená vrátane potrebných povolení na výstavbu. „Momentálne čakáme na výzvu, v rámci ktorej by sme mohli tento projekt realizovať,“ uviedol Čunderlík.

Nereálna nie je ani ďalšia rozhľadňa v blízkosti vysielača Vintoperk. „Tento projekt je súčasťou rozvojového programu mesta Skalica stanoveného na obdobie do roku 2027 a bol schválený mestským zastupiteľstvom,“ informoval Čunderlík.

Ako doplnil, základným predpokladom na realizáciu tohto zámeru je disponovať spracovanou projektovou dokumentáciou. „Tá zahŕňa rozpočet a všetky potrebné povolenia. Je nevyhnutné zabezpečiť aj zdroj financovania, keďže tento projekt predstavuje nákladnú investíciu,“ povedal vedúci oddelenia strategického rozvoja.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *