TTSK zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Autor: Vladimír Miček
TTSK zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Autor: Vladimír Miček

Rozvoj športovej infraštruktúry: Nové možnosti financovania

Šport je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a jeho rozvoj je kľúčový pre každú komunitu. Na Slovensku sa otvára nová príležitosť pre športové organizácie a samosprávy, ktoré majú záujem o rozvoj a modernizáciu športovej infraštruktúry. Fond na podporu športu vypísal výzvu, ktorá umožňuje získať finančné prostriedky pre tento účel. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Športová infraštruktúra: Ciele výzvy

Hlavným cieľom tejto výzvy je, aby sa posilnila športová infraštruktúra na celom území Slovenska. Tento projekt sa zameriava na vytvorenie nových športových zariadení, ako aj na rekonštrukciu a modernizáciu už existujúcich zariadení, aby boli prístupné a vhodné pre deti, mládež, seniorov a širokú verejnosť, vrátane organizovaných aj neorganizovaných športovcov.

Finančné podmienky a možnosti získania príspevku

Fond na podporu športu vyčlenil na tieto účely sumu 17 miliónov eur. Výzva je otvorená až do 29. februára 2024, čo poskytuje dostatok času na prípravu a podanie žiadosti. Finančný príspevok môžu získať rôzne subjekty vrátane športových organizácií, obcí, vyšších územných celkov, verejných vysokých škôl, regionálnych úradov školskej správy, ale aj štátom uznaných cirkevných a náboženských inštitúcií.

Požiadavky na spolufinancovanie

Každý žiadateľ musí zabezpečiť spolufinancovanie projektu vo výške minimálne 30 % z celkových oprávnených nákladov. Maximálna možná výška príspevku na jeden projekt je 1,1 milióna eur, pričom minimálna hodnota oprávnených výdavkov projektu musí dosiahnuť 100 tisíc eur.

Ako získať viac informácií

Pre tých, ktorí majú záujem o podrobnejšie informácie, Fond na podporu športu zverejňuje všetky relevantné detaily na svojom webovom sídle. Záujemcovia by mali vyhľadať výzvu č. 2023/001, ktorá sa zaoberá výstavbou, rekonštrukciou a modernizáciou športovej infraštruktúry. Fond bude navyše priebežne aktualizovať informácie, aby záujemcovia mali k dispozícii najnovšie údaje a mohli pripraviť svoje projekty v súlade s požiadavkami výzvy.

TTSK zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Autor: Vladimír Miček
Športová infraštruktúra – ilustračné foto (Obchodná akadémia v Senici). Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *