HC Záhoráci - HK Košice 33:39 v 1. kole Niké Handball extraligy. Autor: Vladimír Miček

Po nádejnom prvom polčase Záhorákov potvrdila Považská rolu favorita

V prvom polčase dokázali Záhoráci najmä vďaka skvelému nasadeniu držať krok s favoritom z Považskej Bystrice. V druhom polčase však súper zlepšil obranu a napokon si vybojoval jednoznačné víťazstvo 33:19.

MŠK Považská Bystrica – HC Záhoráci 33:19 (14:12)

Najviac gólov MŠK Považská Bystrica: Živković 9/7,

Zostava a góly HC Záhoráci: Samardzija, J. Rybár, Velebný – Dijamantović 3, Ristić 4, Valachovič 1, Vasović 4/3, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 1, Konečný, Spasić 3, Prevaj, Krajčír 1, D. Grich, tréner mužstva Ćirić, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Priebeh zápasu

Na palubovke favorita začali Záhoráci aktívne a napriek tomu, že ani raz v zápase neviedli, celý prvý polčas odohrali s Považskou Bystricou vyrovnaný duel. Domácim sa síce dvakrát podarilo odskočiť na tri góly, ale hostia vždy dokázali trojgólovou šnúrou vyrovnať. Ešte v 27. minúte svietil na ukazovateli po presnom zásahu Marka Vasovića skóre nerozhodný stav 11:11, ale domáci napokon odchádzali do šatní s dvojgólovým náskokom.

O výsledku v podstate rozhodla prvá 15-minútovka druhej časti. Domáci výrazne zlepšili obranu, cez ktorú sa Záhoráci nedokázali vôbec presadiť. Túto časť stretnutia vyhrali Považskobystričania 12:2. Záverečnú štvrťhodinu si už favorit svoje vedenie kontroloval a nepripustil žiadne zníženie svojho náskoku. V druhom polčase napokon dovolil Záhorákom streliť iba sedem gólov a zvíťazil jednoznačne 33:19.

Už v sobotu sa Záhoráci predstavia na domácej palubovke v hale Malina v Malackách v ďalšom náročnom stretnutí, keď privítajú v sobotu 14. septembra od 19.00 h obhajcu trofeje Tatran Prešov.

Hlas po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci: „Prvý polčas sme odohrali naozaj výborne. Naša obrana bola pevná, energia a aktivita, ktorú sme do zápasu vložili, bola na vysokej úrovni, čo sa odrazilo na priaznivom výsledku po prvých 30 minútach. V druhej polovici zápasu sme však nedokázali nájsť odpoveď na vynikajúcu defenzívu súpera. Ich obrana bola bezchybná a my sme po prestávke jednoducho nemali dostatok síl na ďalších 30 minút. Z prvého polčasu si odnášame množstvo pozitív, avšak musíme sa zamyslieť nad naším výkonom v druhej časti a pracovať na efektívnejších útočných stratégiách.

O Vladimír Miček

Pozri aj

BVS: Využite grantovú výzvu na vodozádržné opatrenia

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., (BVS)v máji spustila prvý ročník grantovej výzvy na vodozádržné opatrenia s cieľom podporiť …