HK Košice – Záhoráci Stupava/Malacky 33:19 (15:39) Autor: Marek Findrik

Hádzanári spoločného mužstva Záhoráci Stupava/Malacky dokázali favoritovi HK Košice odolávať prvých 20 minút a nakoniec s druhým mužstvom tabuľky prehrali 19:33.

HK Košice – Záhoráci Stupava/Malacky 33:19 (15:39)

Góly: M. Stráňovský 10, Hriňák 7, Hruščák 5, E. Ľoch 3, Baláž, Bakši  a Guzy po 2, Tumidalský a M. Ľoch po 1 – Valent 5, Polák 4, Konečný, Hepner a Grich po 2, M. Polča, Lutonský A. Polča a Petráš po 1

Zostava Záhoráci Stupava/Malacky: Beleš, Rybár, Konečný, M. Polča, Lutonský, A. Polča, Polák, Hepner, Valent, Walter, Grich, Petráš, Jaššo

Záhoráci začali súboj s favoritom dobre a na konci 7. minúty bol stav 3:3. Potom sa síce domácim hráčom podarilo streliť tri góly v rade, ale zverenci trénera Petra Olšavského dokázali kontrovať a v 19. minúte bol rozdiel iba dvojgólový. Lenže záver prvej časti vyšiel lepšie východniarom, ktorý odskočili na 8 gólov. Ma polčasových 9:15 ešte dokázali upraviť Petráš a Andrej Polča.

Domáci favorit však nedopustil žiadnu drámu a trojgólovou šnúrou na začiatku druhého polčasu opäť odskočil na deväť gólov. Problémy robil defenzíve Záhorákov najmä Martin Stráňovský, ktorý zaťažil konto hostí 10 gólmi. V 56. minúte bol stav 32:16, ale Záhorákom sa ešte v závere podarilo uprviť na konečných 19:33.

Záhoráci by sa mali najbližšie predstaviť na domácej palubovke v sobotu 19. februára o 19.00 h proti MHC Štart Nové Zámky.

FOTOGALÉRIA (autor: Marek Findrik)

Hádzanárska Niké extraliga mužov

O Vladimír Miček

Pozri aj

HC Záhoráci - HK Košice 33:39 v 1. kole Niké Handball extraligy. Autor: Vladimír Miček

Po nádejnom prvom polčase Záhorákov potvrdila Považská rolu favorita

V prvom polčase dokázali Záhoráci najmä vďaka skvelému nasadeniu držať krok s favoritom z Považskej Bystrice. V druhom polčase …