Vilma Tomášová, dlhoročná sprievodkyňa v Pamätnej izbe J.M. Hurbana v Hlbokom, poskytla cenné informácie aj našej redakcii. Zdroj: NaZahori.sk.
Vilma Tomášová, dlhoročná sprievodkyňa v Pamätnej izbe J.M. Hurbana v Hlbokom, poskytla cenné informácie aj našej redakcii. Zdroj: NaZahori.sk.

Zomrela “duša” Pamätnej izby Hurbana v Hlbokom Vilma Tomášová

Posledné zbohom dlhoročnej sprievodkyni v Pamätnej izbe J.M. Hurbana v obci Hlboké v okrese Senica. Dňa 23.8.2023 navždy opustila pozemský svet pani Vilma Tomášová, vo veku 82 rokov.

zdroj foto: Obec Hlboké

„Obec Hlboké jej ďakuje za všetko, čo pre celú obec vykonala. Jej prínos pre celú obec, je nevyčísliteľným počtom skutkov, ktoré pre nás vykonala. Vryla svoj nezmazateľný odtlačok do dejín našej obce. Spomienky mnohých návštevníkov Pamätnej izby sú späté s jej výkladom sprievodkyne o živote a diele Jozefa Miloslava Hurbana. Pamätná izba sa stala jej druhým domovom, jej výklady boli pútavé, obohatené o zaujímavé historky. Bola vždy ochotná poskytnúť rozhovor o Hurbanovi, či o Pamätnej izbe pre rozhlas alebo televíziu, za ktorý zožala vždy veľký úspech a obdiv,“ zverejnila Obec Hlboké – oficiálna stránka.

Bola majstrom svojho umenia od hovoreného slova, dokonale upečených zákuskov, vianočných oblátkov alebo pagáčikov, rozkvitnutej záhrady alebo výšiviek a o jej láske ku krojom, tradíciám, ku knihám ani nehovoriac. „Obecnú knižnicu viedla zodpovedne a svedomito a aj túto prácu vykonávala s láskou a precíznosťou. Pod jej rukami všetko prekvitalo, či vyšité ornamenty na obrusoch alebo kvety na oknách, bola studnicou múdrosti, príbehov a pamätí,“ dopĺňa obec.

Ako aktívna členka Divadelného spolku J.M. Hurbana stvárnila množstvo divadelných postáv s autentickosťou a divadelnou gráciou. Ďakujeme Vám z celého srdca, pani Vilma Tomášová, buďte pre nás všetkým inšpiráciou ako žiť, nie len pre seba, ale plnohodnotne a obetavo aj pre svojich blízkych, pre svoje okolie, obec, región a národ,“ uzatvára Obec Hlboké – oficiálna stránka. Posledná rozlúčka sa konala 28.8.2023 na cintoríne v Hlbokom.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

V Hlbokom si pripomenuli 180. výročie kodifikácie slovenčiny. Autor: Vladimír Miček

V Hlbokom si pripomenuli 180. výročie kodifikácie slovenčiny

V nedeľu 16.júla 2023 si spomienkovými oslavami pripomenuli v obci Hlboké v Trnavskom samosprávnom kraji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *