Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Zomrel maliar Róbert Haček, tvoril v Plaveckom Štvrtku

V Plaveckom Štvrtku sa uskutočnila v utorok 22. augusta 2023 rozlúčka so slovenským maliarom Róbertom Hačkom, ktorý na Záhorí žil a tvoril. Informuje o tom Záhorské múzeum v Skalici v pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja.

Róbert Haček študoval na Vyššej škole umeleckého priemyslu na oddelení grafiky u profesora Fikariho. Ako grafik sa podieľal na realizovaní stoviek výstav na území vtedajšieho Československa, v mnohých štátoch Európy, v Japonsku a Kanade.

Na Slovensku navrhol desiatky muzeálnych expozícií, bol aj spoluautorom výtvarného riešenia vysunutej expozície Záhorského múzea Habánsky dom vo Veľkých Levároch.

V roku 1985 sa stal členom Zväzu slovenských výtvarných umelcov a odvtedy sa plne venoval maliarskej tvorbe. „Najpočetnejšie je v nej zastúpená krajinomaľba a osobitne rád stvárňoval krajinu rodného Záhoria. Zúčastňoval sa na početných výstavách doma i v zahraničí. Na pôde Záhorského múzea sme sa s ním stretávali v rámci kolektívnych výstav Umelci Záhoria, ako i na samostatných výstavách Obrazy (1990), Záhorie (2005), Život s paletou (2014),“ dopĺňa Záhorské múzeum v SkaliciZomrel vo veku 89 rokov. Česť jeho pamiatke!

zdroj: Záhorské múzeum v Skalici

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *