Zimná údržba - ilustračné foto. Zdroj: Mesto Trnava
Zimná údržba - ilustračné foto. Zdroj: Mesto Trnava

Zimná údržba v Trnave: Všetko je nastavené pre zimné mesiace

S príchodom prvých snehových vločiek, v sobotu 25. novembra 2023, sa začala zimná údržba v Trnave, ktorá rozbehla zimnú sezónu údržby.

Prvé sneženie spustilo zimnú údržbu

V sobotu, 25. novembra 2023, sa začala zimná údržba, ktorá má za cieľ zabezpečiť plynulý a bezpečný pohyb po mestských komunikáciách. STEFE Trnava, I. P. R. Pezinok a Mestské služby mesta Trnava sú aj tento rok pripravené čeliť výzvam zimy.

Zásoby posypového materiálu sú pripravené

Mesto má pripravených 800 ton posypového materiálu, z čoho 325 ton tvorí chemický posyp – priemyselná soľ. „Ďalších 350 ton predstavuje inertný materiál – drvené kamenivo, a 125 ton je zmiešaného charakteru. Zásoby posypového materiálu sa budú podľa potreby neustále dopĺňať, aby bola zimná údržba efektívna a nepretržitá,“ uviedlo mesto.

Flotila vozidiel pripravená k akcii

V boji proti nepriaznivému počasiu bude nasadených 28 zásahových a pomocných vozidiel a mechanizmov. Ich úlohou bude rýchlo a efektívne reagovať na zmeny počasia a udržiavať komunikácie v bezpečnom stave.

Operačný plán zimnej údržby

Zimná údržba v meste je detailne naplánovaná podľa Operačného plánu zimnej údržby. Cieľom je minimalizovať negatívne dopady zimného počasia na dostupnosť a bezpečnosť ciest a chodníkov.

Realistické očakávania počas sneženia

Aj napriek maximálnej pripravenosti a nasadeniu, však mesto upozorňuje, že počas intenzívneho sneženia nie je možné očakávať úplne suché cesty a chodníky. Z tohto dôvodu je potrebná trpezlivosť a ohľaduplnosť občanov.

Zimná údržba - ilustračné foto. Zdroj: Mesto Trnava
Zimná údržba – ilustračné foto. Zdroj: Mesto Trnava

Výzva občanom: Buďte trpezliví a rešpektujte pravidlá

Andrea Tomašovičová, riaditeľka Mestských služieb mesta Trnava, vyzýva občanov k trpezlivosti a ohľaduplnosti. Upozorňuje tiež na dôležitosť dodržiavania zákona o cestnej premávke, najmä pokiaľ ide o parkovanie, ktoré môže výrazne komplikovať zimnú údržbu.

Centrálny dispečing: Informácie a koordinácia

Mestské služby zároveň zabezpečujú centrálny dispečing, ktorý koordinuje zimnú údržbu a informuje verejnosť o aktuálnom stave komunikácií. Súčasťou systému sú aj dve cestné meteostanice, ktoré poskytujú neoceniteľné údaje pre efektívnu údržbu.

Kontakt a informácie pre občanov

Obyvatelia môžu svoje podnety a otázky týkajúce sa zimnej údržby posielať na e-mailovú adresu dispecing.zu@msmt.trnava.sk. Aktuálne informácie nájdu aj na webovej stránke msmt.trnava.sk a na facebookovej stránke Mestské služby mesta Trnava.

O Redakcia

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *