Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Zásah pyrotechnika pre vykopanú muníciu pri Starej Turej

Pyrotechnik KR PZ Trenčín bol operačným dôstojníkom vyslaný na miesto nálezu munície, do blízkosti cestnej komunikácie medzi Starou Turou a Novým Mestom nad Váhom. Informuje o tom KR PZ v Trenčíne.

Munícia sa našla pri výkopových prácach

Muníciu našli pracovníci počas prác na odvodňovacom kanáli. zdroj: KR PZ v Trenčíne

Muníciu našli pracovníci počas prác na odvodňovacom kanáli. „Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovali policajná hliadka. Pyrotechnik miesto nálezu za dodržania bezpečnostných predpisov miesto nálezu prezrel a zistil, že ide o mínometný granát priemer 80 mm. z obdobia II. svetovej vojny nemeckej výroby. Granát bol značne skorodovaný s veľkým nánosom blata a hliny. Po jeho očistení zistil, že táto munícia bola vystrelená, zapaľovač bol odtrhnutý a stabilizátor bol bez stabilizačných krídielok,“ dopĺňa krajská polícia.

Granát nebol výbuchu schopný

Mínometný granát v stave v akom bol nájdený nebol výbuchu schopný. Pyrotechnik ešte dôkladne prezrel detektorom kovov miesto nálezu a jeho širšie okolie, ale žiadnu inú muníciu už nenašiel. „Munícia bola fotograficky zadokumentovaná a miesto nálezu zaznačené do GPS pre potreby BDC (bomb data centra). Za dodržania bezpečnostných opatrení pyrotechnik premiestnil mínometný granát do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom odkiaľ bude ďalej následne prevezená k pyrotechnickému zničeniu výbuchom.“ zverejnila Polícia SR – Trenčiansky kraj.

Ako postupovať pri nájdení munície?

Muníciu našli pracovníci počas prác na odvodňovacom kanáli. zdroj: KR PZ v Trenčíne

Pokiaľ nájdete akúkoľvek starú muníciu nemanipulujte s ňou, ale okamžite kontaktujte políciu. Aj napriek tomu, že munícia z II. svetovej vojny je skoro 80 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná.

O Policajne spravy

Pozri aj

Podvod: Veštenie a výklad z tarotových kariet ju vyšlo draho

Veštenie ju vyšlo draho: Policajti sa v súčasnosti zaoberajú objasňovaním podozrenia z trestného činu, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *