Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Záhorská cyklomagistrála vás prevedie celým Záhorím

Cykloturistická trasa pod názvom Záhorská cyklomagistrála sa tiahne cez celé Záhorie, a s dĺžkou 127 kilometrov spája Devín so Skalicou a Holíčom.

Táto trasa je spojená s množstvom ďalších cykloturistických trás v okolí, pričom jej koncovým bodom je Senica.

Východiskovým bodom trasy je hrad Devín, odkiaľ pokračuje smerom k obci Devínska Nová Ves, a to v sprievode trasy Eurovelo 13. Pod cyklomostom Slobody sa trasy rozdeľujú a Záhorská cyklomagistrála pokračuje po asfaltovom povrchu až do obce Zohor. Tu nájdeme križovatku s ďalšou magistrálou – Malokarpatskou cyklomagistrálou.

Záhorská cyklomagistrála potom pokračuje po cestách III. triedy cez obce Láb a Plavecký Štvrtok až do Malaciek, ktoré obchádza po ich okraji. Ďalej vedie cez Gajary a Malé Leváre, kde je možnosť odbočiť na trasu Eurovelo 13. Cesta následne vedie do obce Veľké Leváre, kde sa nachádza zaujímavý Habánsky dvor.

Po Veľkých Levároch trasa pokračuje do obce Závod, odkiaľ sa odbáča smerom na Borský Svätý Mikuláš, v ktorom je viacero turistických atrakcií či už Rodným dom Jána Hollého, Ságelská studnička alebo aj dom Sumorovec.

https://www.krasyzahoria.sk/detail/sumorovec-najstarsi-dom-na-zahori/

Trasa ďalej pokračuje cez Borský Svätý Jur do Šaštína. Tu je možnosť navštíviť baziliku, ktorá sa nachádza priamo na trase.

Plynulo pokračuje cez Petrovu Ves až do Holíča, kde sa oplatí navštíviť miestny zámok ale aj zrekonštruovaný Veeterný mlyn, ktorý je jediným zachovalým na Slovensku.

https://www.krasyzahoria.sk/detail/holicsky-zamok/

Za Holíčom trasa vedie do Skalice. Následne trasa pokračuje cez centrum Skalice, kde vedie cez najkrajšie zákutia mesta, kde sa môžete pokochať zachovalými pamiatkami.

Po prejdení mestom smeruje k Mokrému Háju a pokračuje do Radošoviec. Tam križuje hlavnú cestu I/51 a cez Oreské a Rybky vedie až do centra mesta Senica. Cieľovým bodom je križovatka s Kopaničiarskou cyklomagistrálou.

Záhorská magistrála Zdroj: cykloportal.sk
Záhorská magistrála Zdroj: cykloportal.sk

Informácie

Farba: červená

Evidenčné číslo: 024

Dĺžka (km): 127 km

Prevýšenie: 630/587 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)

Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) – CESTNÉ TRASY

Povrch: asfalt

Ďalšie informácie: cykloportal.sk

Ďalší tip na cyklovýlet na Záhorí

Ministerstvo dopravy SR a OOCR Záhorie mix

O Vladimír Miček

Pozri aj

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Rekonštrukcia mosta medzi Holíčom a Skalicou sa začne po Veľkej noci

Po Veľkej noci sa začne rekonštrukcia mosta nad riekou Chvojnica. Informoval o tom predseda Trnavského …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *