Záhoráci v Niké handball extralige už dnes v Hlohovci

Hádzanári klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vstupujú do svojej tretej sezóny v Niké handball extralige. Za cieľ si stanovili dostať sa prvýkrát do play-off.

Pred sezónou absolvovali Záhoráci okrem tradičnej fyzickej prípravy aj sústredenie v Srbsku a pred sezónou odohrali 10 prípravných duelov s rakúskymi a českými súpermi. V rámci nej dosiahli bilanciu 5 víťazstiev, jedna remíza a 4 prehry.

Spokojnosť s prípravou mužstva

„Splnili sme všetky požiadavky trénera na prípravnú časť vrátane sústredenia v Srbsku. Spoločne sme hľadali možnosti, aby sme na Záhorie získali vytipované posily a to sa nám napokon podarilo na 100 %. Čo sa týka umiestnenia, tak za vedenie klubu môžem povedať, že neúčasť vo vyraďovacích bojoch by bola pre klub veľkým sklamaním,“ informoval športový manažér klubu Rudolf Draškovič.

Spokojnosť s prípravou vyslovil aj tréner Bojan Ćirić. „Príprava bola síce náročná, ale splnila naše očakávania. Počas sústredenia v Srbsku sme mali možnosť kvalitných tréningov a pomohlo aj tímovému duchu v kabíne. Počas prípravných stretnutí sme si vyskúšali viaceré variácie zostavy, čo by nám malo pomôcť počas dlhej sezóny,“ doplnil 32-ročný srbský tréner.

Klub získal pred sezónou tri posily

Klub získal pred sezónou tri posily. Skúsenosti priniesla dvojica Anur Burnazović a Michal Kurka. Prvý menovaný má skúsenosti aj zo slovenskej reprezentácie, druhý pôsobil niekoľko sezón v Nemecku a Rakúsku a extraligu hrával za Trnavu, Nové Zámky či Šaľu. Tretím hráčom je 20-ročný talentovaný chorvátsky krídelník Frane Blašković.

„V 32 rokoch som už rozmýšľal aj nad koncom kariéry, ale napokon som sa rozhodol vrátiť sa domov. Liga bude vyrovnaná a každý jeden duel bude náročný. Ale som presvedčený, že máme na play-off reálnu šancu. Najviac sa teším na divákov. Bol som počas minulej sezóne niekoľkokrát v hale ako divák a bol som nadšený. Určite aj to výrazne zavážilo pri mojom rozhodovaní,“ povedal o svojom príchode do Malaciek, kde začínal svoju kariéru Kurka.

V prvom kole nastúpia Záhoráci v Hlohovci proti domácej Sporte. „Minulý rok sme s týmto mužstvom odohrali vyrovnané zápasy. Doma sme prehrali o gól a na palubovke súpera vybojovali bod. Bude to ťažký duel, ale som presvedčený, že si domov povezieme dva body,“ verí v úspešný štart do sezóny pivot Lukáš Konečný.

Príchody a odchody

Príchody: Anur Burnazović, Michal Kurka (obaja Azgersdorf – Rak.), Frane Blašković (Vinkovci – Chorv.)

Odchody: Róbert Baláž (ukončenie hráčskej kariéry), Ladislav Lutonský (B družstvo),Samuel Valent (Nové Zámky).

Súpiska HC Záhoráci Stupava/Malacky

Súpiska HC Záhoráci Stupava/Malacky pre nový ročník Niké handball extraligy 2023/2024:

Brankári: Dário Maslić, Juraj Rybár , Miroslav Velebný

Pivoti: Lukáš Konečný, Jakub Jánoš, Igor Źunić

Krídla: Frane Blašković, Dušan Frýbert, Samuel Kovács, Marek Tóth, Roman Valachovič

Spojky: Anur Burnazović, Tadeáš Ferenčík, Dominik Grich, Matúš Kristofič, Michal Kurka, Samuel Majerčík, Mário Prévaj, Lazar Ristić, Marko Vasović

Tréner: Bojan Ćirić, vedúci družstva Michal Rybár a Branko Grich

Prvý zápas v piatok v Hlohovci

Už tento piatok 1. septembra o 19:00 to opäť vypukne. “Niké Handball Extraliga je späť a my vycestujeme na zápas do Hlohovca, povzbudzujte našich mužov cez vaše obrazovky, alebo príďte do športovej haly v Hlohovci!,” vyzývajú Záhoráci Stupava/Malacky Sledujte živý prenos tuhttp://bit.ly/3XAYtSZ

O Vladimír Miček

Pozri aj

Stretnutie s históriou: Spravodajské útvary pohraničnej stráže

Pokračujú prednášky z cyklu Stretnutie s históriou v Malackách. V utorok 12. marca 2024 na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *