Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Záhoráci Stupava/Malacky privítajú ŠKP Bratislava, na zápas pozýva Dario Maslić

Na dnešný zápas proti ŠKP Bratislava, ktorý odohrajú hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky na domácej palubovke v malackej Maline od 18.00 h, pozýva brankár domácich Dario Maslić.

Čaká nás veľmi zaujímavý zápas proti ŠKP Bratislava. V minulej sezóne sme prehrali oba zápasy. Ale myslím si, že v tejto sezóne sme kvalitnejším tímom. Som presvedčený, že všetky body zostanú v Maline,“ netajil sebavedomie srbský brankár.

Dario na Záhorí pôsobí už druhú sezónu. „Narodil som sa v roku 2000 v Belehrade a hádzanej som sa začal venovať vo svojich ôsmich rokoch. Celú svoju kariéru až do roku 2022 som strávil v hádzanárskom klube Voždovac z Belehradu,“ stručne predstavil svoju doterajšiu kariéru.

Potom už nasledoval príchod k Záhorákom. Na dotaz, ako vidí svoj prínos pre klub, skromne odpovedal. „Myslím, že by ste sa mali opýtať skôr mojich spoluhráčov. Na druhej strane môžem s čistým štítom prehlásiť, že všetky moje očakávania boli na Záhorí doteraz naplnené. So všetkým som tu maximálne spokojný,“ skromne poznamenal Dario.

Dario Maslić: Prekvapila ma atmosféra v klube

Zvlášť pripomenul, že ho ohúrila atmosféra v klube a najmä fanúšikovia. „Hneď po týždni v klube pri prvom mojom zápase som videl, ako ľudia milujú hádzanú a šport všeobecne. Výsledkom boli plné tribúny, ktoré nás podporovali od prvej do poslednej minúty,“ netajil ani rok po prvom zápase, čo mu najviac utkvelo v pamäti pri jeho premiére.

Obrátili sme opäť kartu a vrátili sa do súčasnosti a k tomu, ako hodnotí úvodný duel tohtoročnej sezóny Niké Handball extraligy. „Do prvého zápasu s Hlohovcom sme absolvovali 7 týždňov prípravy. Myslím si, že každý hráč dal za to obdobie do toho 100% a výsledok toho tréningu bolo vidieť na hre. Ako každý mladý tím, aj my máme vzostupy a pády. Zápas sme začali zle a museli sme doťahovať dokonca 5 gólové vedenie súpera v druhom polčase. Dokázali sme však vystupňovať tlak v obrane a dosiahli sme obrat, ktorý nám môže vliať sebavedomie do ďalších duelov,“ zhodnotil úvodný duel brankár, ktorý spolu s Jurajom Rybárom a Mirom Velebným chránia svätyňu záhoráckeho mužstva v extraligových bojoch.

Dario Maslić (HC Záhoráci Stupava/Malacky)
Dario Maslić (HC Záhoráci Stupava/Malacky)

ŠKP s výraznou posilou – prišiel Michal Kopčo

ŠKP v úvodnom kole podľahlo na domácej palubovke Topoľčanom, pred zápasom so Záhorákmi získalo výraznú posilu. Bratislavský klub posilnil bývalý reprezentant Michal Kopčo, ktorý naposledy hrával na najvyššej úrovni vo Francúzsku v sezóne 2020/2021 za Tremblay-en-France Handball.

V najvyššej slovenskej súťaži sa objaví po siedmich rokoch, keď po sezóne 2015/2016 zamieril z Tatrana Prešov do zahraničia a postupne si obliekal dresy portugalského Sporting CP Lisabon, francúzskeho US Ivry Handball a spomenutého Tremblay. Košický odchovanec v minulosti pôsobil aj v nemeckom VfL Gummersbach, v chorvátskom RK Croatia Osiguranje Záhreb a v maďarských kluboch Nyíregyháza, Gyöngyös a Dunaferr. So slovenskou mužskou reprezentáciou si zahral na MS 2009 a 2011 a ME 2012.

Ak sa niekomu nedá prísť na zápas, môže ho sledovať v TV Niké. Živý prenos 👉http://bit.ly/3XAYtSZ

O Vladimír Miček

Pozri aj

Stretnutie s históriou: Spravodajské útvary pohraničnej stráže

Pokračujú prednášky z cyklu Stretnutie s históriou v Malackách. V utorok 12. marca 2024 na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *