Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Záhoráci prvýkrát prehrali, nestačili na Bojnice

Až v šiestom súťažnom zápase našli hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky prvého premožiteľa, keď ich na svojej palubovke zdolal minuloročný semifinalista z Bojníc.

Najbližší duel odohrajú Záhoráci na domácej palubovke v Stupave v školskej športovej hale už v piatok 13. októbra od 18.30 h proti aktuálnemu majstrovi z Považskej Bystrice.

HK Kúpele Bojnice – Záhoráci Stupava/Malacky 41:34 (16:15)

Najviac gólov HK Kúpele Bojnice: Melnyk 11/3, Ďurajka a Sobota po 6, Smetánka a Petro po 5.

Zostava a góly Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Maslić – Valachovič 9/1, Žunić a Kurka po 5, Blašković 4, Burnazović 4/1, Konečný 3, Kováč, Prevaj a Grich po 1, Frýbert 1/1, T. Baláž, Ristić, Tóth, tréner Bojan Ćirić, vedúci mužstva Branko Grich, funkcionári klubu Michal Rybár, Pavol Stachovič.

Priebeh zápasu

Už tradične mali hráči zo Záhoria slabší úvod do stretnutia. Prvý gól strelili až v 7. minúte za stavu 0:4. Napriek zlému štartu sa už v 15. minúte dokázali na súpera gólovo dotiahnuť na 8:8, keď sa strelecky presadzoval najmä Roman Valachovič. Domáci však opäť odskočili na štyri góly. A aj keď sa hosťom podarilo sťahovať náskok, do šatní išli Bojnice s najtesnejším vedením 16:15.

V druhom polčase síce nastúpili Záhoráci s odhodlaním otočiť vývoj stretnutia podobne ako v predchádzajúcich zápasoch, ale domáci hráči umne kúskovali hru. Nepustili hostí do svojej tradičnej rýchlej hádzanej. K tomu sa pridalo aj nepresné zakončenie a Bojnice postupne navyšovali náskok. Domácich na chvíľu zastavil oddychový čas hosťujúceho trénera Ćirića, po ktorom ešte Záhoráci znížili na tri góly. Lenže pokračovalo trápenie hostí v obrane a keď sa k tomu pridali aj nepremenené šance v ofenzíve, domáci odskočili na osemgólové vedenie, ktoré si bez väčších problémov udržali až do konca zápasu.

Hlas po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: Vyhralo lepšie mužstvo, keďže nám sa nepodarilo hrať našu hru. Útok bol pomalý a ani obrana tentokrát na súpera nestačila. Už keď sme vyhrávali, som upozorňoval, že ešte musíme mnoho herných činností vylepšiť. Prehru beriem na seba, keďže mojou úlohou je pripraviť mužstvo na zápas. Už najbližší piatok k nám prichádza majster z Považskej Bystrice a urobíme všetko pre to, aby bol náš výkon podstatne lepší. Samozrejme je favoritom, ale nepôjdeme do zápasu v porazeneckej nálade. Ideme do neho naplno s vierou na dobrý výsledok.

O Vladimír Miček

Pozri aj

Stretnutie s históriou: Spravodajské útvary pohraničnej stráže

Pokračujú prednášky z cyklu Stretnutie s históriou v Malackách. V utorok 12. marca 2024 na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *