Smigmator v stodole, Kúty
Smigmator v stodole, Kúty

Z Carnegie Hall do starej stodoly cez krojované hody v Kútoch

Od piatku 4. augusta do pondelka 7.augusta nás čaká tradičné podujatie Kúcanské krojované hody 2023 s netradičným sobotňajším programom v starej stodole.

„Veliká vjec, budzte pri tém! Kúcanské krojované hody 2023 majú nový rozmjer a sobota bude na múzeu! Jan SMIGMATOR – Z Carnegie Hall do Kútú, do staréj stodouy. Známý český jazzový spjevák dojede k nám!“ informujú organizátori podujatia Pjekné mjestečko o.z. – Kúty.

Z Carnegie Hall do starej stodoly v Kútoch

Kúcanské krojované hody 2023 majú nový rozmer. Z Carnegie Hall do starej stodoly v Kútoch počas krojovaných hodov príde zaspievať český swingový spevák Jan Smigmator rodným priezviskom Šmikmátor.

Je absolvent Pražského konzervatória, moderátor a dramaturg programu Klub Evergreen a hudobný producent. V sprievode Swinging Quartetu alebo iných hudobných zoskupení koncertuje doma aj v zahraničí.

29. apríla 2023 vystúpil Jan Smigmator so svojim sólovým koncertom v New Yorku, v legendárnej Carnegie Hall. V programe venovanom Veľkému americkému spevákovi zaspieval v sprievode česko-amerického sextetu piesne z hudobnej dielne George a Íry Gershwinových, Johnnyho Mercera, Henryho Manciniho, Michela Legranda a ďalších. Väčšina piesní zaznela v origináli, ale niektoré Ján zaspieval aj s textami českými.

Výhodné skupinové vstupenky tu: rb.gy/wly7o

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Od soboty odklon vlakov z Kútov na Holíč a Hodonín

Odklon vlakov na Holíč: Počas celého roka 2024 bude pokračovať nepretržitá výluka prvej traťovej koľaje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *