Xisco Muňoz: Nový lodivod DAC 1904

Štyridsaťtriročný španielsky kouč Xisco Muňoz, známy pod futbalovým menom Francisco Javier Muňoz Llompart, bol oficiálne predstavený ako nový hlavný tréner prvoligového futbalového klubu DAC 1904. S klubom uzavrel zmluvu platnú do konca aktuálnej sezóny, ktorá zahŕňa opciu na jej predĺženie o ďalší rok.

Profil Xisca Muňoza: Od hráčskych začiatkov k trénerskej kariére

Xisco Muňoz, pôvodom z mesta Manacor na ostrove Mallorca (narodený 5. septembra 1980), má bohatú hráčsku aj trénerskú históriu. Ako hráč nastupoval predovšetkým na krídelníckej pozícii a okúsil atmosféru najvyššej španielskej súťaže v dresoch klubov ako Betis, Valencia, Tenerife, Huelva a Levante. So Valenciou sa dokonca stal víťazom Pohára UEFA v roku 2004. V zahraničí si získal cenné skúsenosti v gruzínskom Diname Tbilisi, kde okrem dvoch majstrovských titulov dosiahol aj ocenenie kráľa strelcov.

Trénerské úspechy a skúsenosti v rôznych kluboch

Jeho trénerská kariéra odštartovala práve v Diname Tbilisi v roku 2019, kde ako asistent prispel k zisku majstrovského titulu gruzínskej ligy. Po krátkom čase strávenom mimo klub sa na leto 2020 vrátil ako hlavný tréner a vybojoval ďalší ligový titul. Následne prevzal velenie anglického Watfordu a viedol ho k triumfu v Championship a k postupu do Premier League.

Jeho pôsobenie v Watforde však skončilo počiatkom októbra, a to napriek slušnému 15. miestu v tabuľke Premier League. Krátko na to prevzal SD Huesca, ktorú dovedol k 13. miestu vo druhej španielskej lige. V roku 2022 si vyskúšal trénerské povinnosti v cyperskom Anorthosis Famagusta a počas leta prijal pozvánku od Sheffield Wednesday, nováčika anglickej druhej ligy, kde pôsobil do októbra.

Asistenti a tréningový tím prichádzajúci do DAC-u

Do DAC-u prichádza Xisco spolu s asistentom a videoanalytikom Robertom Cuestom Romanom (43 rokov, nar. 6. októbra 1980) a kondičným trénerom Miquelom Gomilom Andreuom (narodený 23. mája 1983).

Prvý tréning pod vedením Xisca Muňoza sa uskutoční v utorok.

Vízia a ciele pod vedením Xisca Muňoza

Výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele vyjadril nadšenie z angažovania nového trénera: „Sme nadšení, že sme uzavreli dohodu s Xiscom. Jeho dynamický prístup a rozsiahle medzinárodné skúsenosti sú pre náš klub prínosom. V priebehu rokovaní sme našli spoločnú reč v otázkach vizie klubu, jeho cieľov pre túto sezónu, ako aj v analýze súčasných kvalít a potenciálnych nedostatkov nášho kádra. Všetko nasvedčuje tomu, že proces prebiehal hladko a sme pripravení načrtnúť podrobný plán príprav na nadchádzajúce výzvy. Xisco a jeho tím sa pripoja k nám už zajtra a ich zmluvy budú formálne podpísané. Nový trénerský štáb sa chopí taktovky nad mužstvom už v utorok.

Xisco Muňoz Zdroj: Sheffield Wednesday
Xisco Muňoz Zdroj: Sheffield Wednesday

Pozri aj

Kanalizácia - ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Taraba: Investície do vodovodov a kanalizácií sú dôležité pre rozvoj samospráv

V Bratislave na medzinárodnej konferencii ITAPA, ktorá sa zameriava na digitalizáciu, inovácie a moderné technológie, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *