Výstavu maliara Alfonsa Muchu si pozrelo cez 30-tisíc návštevníkov

Výstava diel svetového maliara Alfonsa Muchu, s názvom Kvetinové svety, ktorá bola organizovaná v kúpeľnom meste Piešťany, úspešne skončila. Túto výstavu, ktorej spoluorganizátorom bol Trnavský samosprávny kraj, navštívilo viac ako 30-tisíc návštevníkov.

Výstava sa konala od mája až do októbra tohto roka a privítala návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. To potvrdzuje vysoký záujem o Muchove diela. Je známe, že Alfons Mucha rád trávil svoj čas práve v Piešťanoch, čo dodáva výstave ešte väčšiu autenticitu.

Trnavský samosprávny kraj sa rozhodol šíriť povedomie o odkaze a dielach tohto významného českého maliara, a preto sa pripojil k projektu Muchova cesta. Tento projekt už zahŕňa aj partnerov z južnej Moravy, čo napomáha vytvárať medzinárodnú sieť inštitúcií propagujúcich Muchovu tvorbu.

Spolupráca s Nadáciou Mucha bola potvrdená podpísaním memoranda, ktoré schválili aj poslanci krajského zastupiteľstva. Samosprávny kraj prejavil potešenie z úspechu výstavy a oznámil, že sa už pracuje na novej výstave pre budúci rok 2024. Vernisáž tejto výstavy je naplánovaná už na začiatok mája.

Výstava Kvetinové svety bola výnimočnou udalosťou, ktorá obohatila kultúrne dianie v Piešťanoch a prispela k popularizácii diel Alfonsa Muchu na Slovensku. Súčasne dala priestor na hlbšie pochopenie a ocenenie jeho významného umeleckého odkazu.

Z výstavy Alfonz Mucha - Kvetinové svety. Autor: Vladimír Miček
Z výstavy Alfonz Mucha – Kvetinové svety. Autor: Vladimír Miček

Pozri aj

Gastro Vianoce, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany Autor: Vladimír Miček

Gastro Vianoce v Piešťanoch: Hotelová Akadémia Ľudovíta Wintera otvára svoje dvere

Už počas prvých decembrových dní (5. a 6. decembra) sa v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *