Výstava súťažných návrhov na novú knižnicu v Galante. Zdroj: TTSK
Výstava súťažných návrhov na novú knižnicu v Galante. Zdroj: TTSK

Výstava súťažných návrhov na novú knižnicu v Galante

Galanta sa chystá na kultúrny zážitok, ktorý prinesie pohľad do budúcnosti miestnej architektúry. Výstava súťažných návrhov na novú „Galantskú knižnicu“, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, otvorí svoje dvere verejnosti od 6. decembra až do 30. decembra 2023 v historických priestoroch Neogotického kaštieľa.

Neogotický kaštieľ v Galante, konkrétne jeho severné krídlo, sa stane domovom tejto jedinečnej výstavy. Príďte sa inšpirovať od 9:00 do 15:00 každý deň počas uvedených dátumov.

Súťaž plná talentu

Pozadie tohto podujatia sa začalo písať 14. marca 2023, keď bola vyhlásená jednokolová súťaž. Svoje nápady predstavilo 48 architektov, z ktorých porota ocenila víťazný návrh Ing. arch. Michala Kontšeka spolu s ďalšími šiestimi návrhmi, ktoré vynikli svojou originalitou.

Nová knižnica, nový začiatok

Plánovaná „Galantská knižnica“ vznikne na historickom mieste esterházyovského dvora, priamo spojenom s mestským parkom a Parkom SNP. Výstava poskytne návštevníkom možnosť nahliadnuť do budúcnosti.

Čo vás čaká na výstave

Výstava ponúkne návštevníkom unikátny zážitok – možnosť preskúmať všetkých 48 návrhov v grafickej podobe doplnenej komentármi autorov, ako aj v podobe fyzických modelov, ktoré umožnia vnímať návrhy trojrozmerne.

Táto udalosť sľubuje príležitosť pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, ako môže dobrý dizajn pozitívne ovplyvniť verejný priestor a komunitu.

Výstava súťažných návrhov na novú knižnicu v Galante
Výstava súťažných návrhov na novú knižnicu v Galante

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *