Moja vlasť - kultúrne premeny Slovenska Zdroj: Mesto Hlohovec
Moja vlasť - kultúrne premeny Slovenska Zdroj: Mesto Hlohovec

Výstava s názvom Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska v Hlohovci

V Hlohovci budú môcť obyvatelia a návštevníci od 1. novembra navštíviť putovnú výstavu s názvom Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska. Táto výstava je umiestnená na námestí sv. Michala a ponúkne návštevníkom pohľad na 27 kultúrnych premien rôznych miest a obcí na Slovensku.

Cieľom výstavy je propagácia zveľaďovania verejných priestorov a kultúrnych pamiatok na Slovensku a ocenenie tých najlepších iniciatív, ktoré sa zaoberajú týmto cieľom. Výstava je súčasťou cezhraničného česko-slovenského projektu. Ten bol slávnostne otvorený na Trenčianskom hrade. Prvé ocenenie “Slnko vlasti” v rámci tohto projektu prevzalo práve mesto Hlohovec. Bolo to za významnú účasť a podporu projektu.

Táto iniciatíva vznikla pred 15 rokmi v Českej republike a k oficiálnemu pripojeniu Slovenska došlo v roku 2022. V roku 2023 boli nominované na ocenenie také projekty ako galéria ACHILLEAS artglass & design a obnova Michalskej veže v Bratislave, revitalizácia vnútrobloku Podzámskej a Michalskej ulice v Hlohovci, Sninský kaštieľ v Snine, záchrana trenčianskeho hradu v Trenčíne či obnova interiéru kaplnky hradu Uhrovec v Uhrovskom Podhradí.

Výstava Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť bližšie spoznať aktivity, ktoré prispievajú k zlepšovaniu života v mestách a obciach na Slovensku. Jej súčasťou sú panelové prezentácie jednotlivých projektov, ktoré sú umiestnené na viacerých miestach súčasne.

Ak vás zaujímajú kultúrne premeny na Slovensku a chcete sa dozvedieť viac o tom, ako jednotlivci a organizácie prispievajú k zveľaďovaniu verejných priestorov a kultúrnych pamiatok, navštívte túto výstavu na námestí sv. Michala v Hlohovci. Výstava bude otvorená až do konca decembra tohto roka.

Moja vlasť - kultúrne premeny Slovenska Zdroj: Mesto Hlohovec
Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska Zdroj: Mesto Hlohovec

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *