Výstava Medzičasom: Výnimočné projekty Lenky L. Lukačovičovej v Senici
Výstava Medzičasom: Výnimočné projekty Lenky L. Lukačovičovej v Senici

Výstava Medzičasom: Výnimočné projekty Lenky L. Lukačovičovej v Senici

Trnavský samosprávny kraj a Záhorské osvetové stredisko v Senici s potešením oznamujú vernisáž autorskej výstavy Lenky L. Lukačovičovej s názvom “MEDZIČASOM”.

Táto kultúrna udalosť sa uskutoční v pondelok 4. decembra 2023 o 17:00 hodine. Všetci návštevníci sú srdečne vítaní objaviť jedinečnú tvorbu tejto talentovanej autorky, ktorá tento rok pôsobila aj ako lektorka fotografického workshopu “Stretnutia s Lenkolu L Lukačovičovou”.

Paralelná výstava “Medzi nami”

Súčasne s autorskou výstavou bude pre verejnosť otvorená aj výstava “Medzi nami”. Tá predstavuje práce účastníkov spomínaného workshopu. Táto sprievodná expozícia je výsledkom kreatívneho dialógu medzi lektorkou a jej študentmi. Ponúka návštevníkom ďalší pohľad na súčasnú fotografickú scénu. Výstavy budú prístupné v priestoroch Záhorského osvetového strediska až do konca roka 2023.

Autorkine najnovšie projekty

Lenka L. Lukačovičová sa vo svojej výstave “Medzičasom” sústredí na dva svoje najnovšie projekty. Prvým z nich je “Lonely Planet Trnávka”. V ňom od roku 2020 intenzívne zachytáva premeny a proces džentrifikácie v jednej z bratislavských lokalít. Tento rozsiahly cyklus odkrýva dynamiku mestského prostredia a jeho sociálne aspekty.

Druhým projektom je “Invisible Fields – Neviditeľné polia”. Ten je osobným návratom autorky do Belgicka, kde strávila čas s matkou pred desiatimi rokmi. Tento projekt skúma témy pamäti a archívu. Pričom sa dotýka opakujúcich sa a často nemeniacich sa stereotypov, ktoré sú v našej spoločnosti stále prítomné.

V rámci vernisáže budú návštevníci mať možnosť nielen vidieť autorkine práce, ale tiež zažiť priateľskú atmosféru. Rovnako aj vymieňať si myšlienky na témy, ktoré výstava otvára. Je to príležitosť pre všetkých milovníkov umenia a fotografie zúčastniť sa na podujatí, ktoré odráža aktuálne dianie v umení a kultúre.

Výstava Lenky L. Lukačovičovej s názvom "MEDZIČASOM
Výstava Lenky L. Lukačovičovej s názvom “MEDZIČASOM

O Redakcia

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *