Policajti aj tento víkend chytili opitých vodičov na cestách. Zdroj: Polícia SR
Policajti aj tento víkend chytili opitých vodičov na cestách. Zdroj: Polícia SR

Východniar nafúkal cez 2,5 ‰, druhý vodič ťažko zranil spolujazdca

Policajti aj tento víkend chytili opitých vodičov na cestách. Štyria nafúkali nad 1 promile a všetci sú podozriví z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Na Záhorí sa ťažko zranil spolujazdec

Pod vplyvom alkoholu spôsobil medzi obcami Kúty a Gbely v nedeľu 21. mája nad ránom dopravnú nehodu. „S autom Mazda 6 nezvládol v zákrute riadenie, dostal šmyk a nakoniec skončil mimo cestu v stĺpe elektrického vedenia,“ uviedla Linkešová.

Policajti namerali vodičovi v dychu 0,86 mg/l čo je 1,79 promile alkoholu v dychu. Pri nehode sa vážne zranil 23 ročný spolujazdec, ktorý skončil po nehode so zlomeninami v nemocnici.

Policajti aj tento víkend chytili opitých vodičov na cestách. Zdroj: Polícia SR
Policajti aj tento víkend chytili opitých vodičov na cestách. Zdroj: Polícia SR

Východniar nafúkal po nehode 2,56‰

Policajti v nedeľu ráno riešili aj 31 ročného muža, ktorý ukončil jazdu v obci Kúty nárazom do zábradlia pri ceste. „V kruhovom objazde nezvládol s vyše 2,5 promile riadenie auta Daewoo Kalos. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil a na zábradlí vznikla škoda za 600 eur,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Hliadka chytila 39-ročného vodiča

Pozitívnu dychovú skúšku mal v sobotu pred polnocou aj 39-ročný vodič z okrese Trnava. V obci Malženice ho pri bežnej kontrole zastavili policajti z Jaslovských Bohuníc. „Pri dychovej skúške nafúkal 0,64 mg/l čo je 1,33 promile. Muža obmedzili na osobnej slobode a previezli do policajnej cely, kde si počká na rozhodnutie o vine a treste,“ informovala Linkešová.

V Šintave jazdil dôchodca s takmer 2 ‰

Policajti ukončili jazdu aj 63-ročnému dôchodcovi, ktorý riadil Škodu Octavia v obci Šintava. „Krátko pred 9.00 h v sobotu 20. mája ráno nafúkal hliadke 0,90 mg/l, čo sú takmer 2 promile alkoholu v dychu. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a eskortovali ho na policajnú stanicu,“ povedala hovorkyňa polície.

Za týždeň chytili policajti 26 opitých vodičov

Policajti na cestách Trnavského kraja namerali alkohol 26 vodičom, z toho bolo 11 motorových a 15 cyklistov. Dvadsať vodičov nafúkalo do 1 promile a ostatní sa dopustili trestného činu. Štyria vodiči mali pozitívnu dychovú skúšku po nehode, z toho dvaja v okrese Trnava a po jednej nehode v okresoch Senica a Skalica.

O Redakcia

Pozri aj

Dopravné nehody auto ilustračne zdroj: Polícia SR.

Aktuálne: Nehoda medzi obcami Sekule a Kúty

Upozornenie: 4.6.2024: Aktuálne dopravná nehoda na ceste I/2 za obcou Sekule smerom na obec Kúty …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *