Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Voľby 2023: V Myjave je desať volebných okrskov

V Myjave je voličom v sobotu 30. 9. 2023 počas predčasných volieb do NR SR k dispozícií desať volebných okrskov. Z nich sedem je na Myjave a tri v mestskej časti Turá Lúka. Informoval o tom hovorca mesta Marek Hrin.

“Miestnosti sú pre občanov vo všeobecnosti známe z predošlých volieb. Keďže máme časť Turá Lúka pokrytú, z toho dôvodu sme nepripravovali žiadnu autobusovú dopravu ako v minulosti, ktorá by zvážala voličov do volebnej miestnosti,” povedal Hrin.


V meste však majú jednu zásadnú zmenu oproti minulosti. “Ide o zmenu volebnej miestnosti vo volebnom okrsku číslo 1, kde doteraz boli voliči zvyknutí voliť v budove bývalého internátu. Teraz je to inak, pretože budova už nie je v majetku mesta. Táto volebná miestnosť sa bude nachádzať v areáli materskej školy na Bradáčovej ulici,” uviedol hovorca.

Volebný okrsok č. 1 zahŕňa ulice Javorinská, Záhradnícka, Samka Dudíka, Petra Tvrdého, Milana Marečka, Janka Cádru, Vajanského, Goláňova, Hviezdoslavova, Trokanova, Sládkovičova, kpt. Miloša Uhra, Nádražná, Továrenská, Novomestská, Žaboškreky, Krajňanská, I. SNR a súp. čísla 1320, 1321. Volebná miestnosť tohto okrsku sa tento raz nachádza v priestoroch Materskej školy, Bradáčova ul. 773/30 a vchod do nej je nie z Hodžovej ulice, ale od garáží na Bradáčovej ulici.


“Čo sa týka prístupnosti volebných miestností pre ľudí, ktorí sú obmedzení pohybovo alebo sú vozičkári, snažili sme sa prihliadať aj na túto skutočnosť. Ale z objektívnych priestorových dôvodov nie vždy je možné zabezpečiť priestor tak, aby bol úplne bezproblémovo dostupný. Sú samozrejme aj také napríklad niektoré školské budovy, kde sa to bez nejakých schodov vyriešiť nedá. Vtedy má možnosť volič požiadať o asistenciu členov okrskovej volebnej komisie,” doplnil Hrin.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Myjava: Vlani sa narodilo 64 detí a zomrelo 144 občanov

Demografické štatistiky: Z údajov evidencie obyvateľstva k 31.12.2023 zverejnila Myjava demografické údaje obyvateľov mesta. Informoval …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *