Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Voda v Seredi je znovu pitná, obyvatelia Horného Čepeňa musia byť stále opatrní

Voda v Seredi konečne dosiahla štandardy pitnej vody, ako informovala Západoslovenská vodárenská spoločnosť v sobotu 18. novembra.

Tento krok je vítaným zlepšením pre obyvateľov mesta, ktorí môžu teraz bez obáv využívať vodu z verejného vodovodu pre svoje potreby. Pozitívna správa o kvalite vody sa týka väčšiny oblastí mesta Sereď. To znamená, že obyvatelia týchto oblastí už môžu bezpečne piť a využívať vodu bez obáv o svoje zdravie.

Obyvatelia Horného Čepeňa stále čelia problémom

Na druhej strane, obyvatelia časti Horný Čepeň stále musia byť opatrní. Kvalita vody v tejto časti mesta ešte nedosiahla štandardy pitnej vody, a preto by mala byť v súčasnosti považovaná za vodu úžitkovej kvality.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, ktorá je prevádzkovateľom vodovodu, uistila, že bude obyvateľov tejto oblasti samostatne informovať o akýchkoľvek zmenách týkajúcich sa kvality vody.

Dôležitosť kvality vody pre obyvateľov

Kvalita vody je kľúčovým faktorom pre zdravie a pohodlie obyvateľov. Uistenie, že voda je bezpečná na pitie a používanie, je preto veľmi dôležité. Obyvatelia by mali byť vždy informovaní o stave a kvalite vody, aby mohli prijať primerané opatrenia a chrániť svoje zdravie.

Havária na hlavnom potrubí vodovodu ovplyvnila dodávky pitnej vody

Havária na hlavnom potrubí vodovodu bola príčinou problémov s dodávaním pitnej vody. Západoslovenská vodárenská spoločnosť haváriu odstránila a postupne napúšťa potrubia, ale voda v nich nebola až do dnes vhodná na pitie.

Pre potreby obyvateľov mesta i niekoľkých okolitých obcí boli preto počas minulých dní pristavované cisterny. Až po prepláchnutí potrubia, rozbore vody a hygienickej kontrole bolo možné začať vodu z vodovodu využívať aj na pitie.

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

O Redakcia

Pozri aj

V Seredi vznikne nový športový areál zameraný na tenis

Nový tenisový areál v Seredi: Fond na podporu športu v máji schválil prerozdelenie približne 35,4 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *