Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

VIDEO: Zostane v Senici ambulantná pohotovostná služba pre deti?

Ambulantná pohotovostná služba (APS) pre deti v Senici by mala byť podľa aktuálne zverejneného návrhu Ministerstva zdravotníctva SR zrušená a v Trnavskom kraji by tak zostali tri- v Skalici, Trnave a Dunajskej Strede.

V Senici sa stretli minister zdravotníctva SR Michal Palkovič, predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor mesta Senica Martin Džačovský, aby rokovali, či zostane alebo nezostane ambulantná pohotovostná služba pre deti v Senici.

Chodíme do regiónov a snažíme sa vnímať požiadavky regiónov, ktoré chápeme, na druhej strane snaha ministerstva je dlhodobo udržať ambulantnú pohotovostnú službu najmä na úrovni bezpečnosti pre pacienta. Súčasne potrebujeme aj podporiť lekárov, ktorí slúžia v ambulantnej pohotovostnej služby, čiže pediatrov,“ vysvetlil dôvod zmien ohľadom APS minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Trnavský kraj v tomto vyvinul obrovskú aktivitu. Myslím si, že sa pri tejto téme stretávame s ministerstvom minimálne po 10-krát. Snažíme sa ministerstvu priniesť na stôl relevantné argumenty. V Senici to boli argumenty jednak ohľadom dostupnosti, jednak o personálnom zabezpečení a jednak o demografickom vývoji práve v tomto 60-tisícovom okrese, ktorý je jeden zo štyroch, ktorý nemá ústavnú zdravotnú starostlivosť, čiže nemá nemocnicu,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ambulantnú pohotovostnú službu pre deti a dorast máme záujem v meste zachovať a máme na to viacero racionálnych dôvodov. Máme dostatočný počet lekárov pediatrov, ktorí sú ochotní slúžiť, máme materiálovo technické vybavenie a samozrejme aj geografiu, ktorá je jednoznačne v prospech mesta Senica,“ doplnil primátor mesta Martin Džačovský.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *