Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

VIDEO: V sobotu sa uskutoční Vinobranie v Smrdákoch

V sobotu 2. septembra 2023 sa uskutoční už 16. ročník veľmi obľúbeného podujatia Vinobranie v malebnej kúpeľnej obci Smrdáky v Trnavskom samosprávnom kraji, ktorá je významným členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie.

zdroj: NaZáhorí

„Vinobranie je už tradičné podujatie, ktorým chceme vzdať hold vinárom, ovocinárom, poľnohospodárom teda všetkým, ktorí sa starajú o to, aby nám na našom stole nič nechýbalo. Snažíme sa o to, aby si v programe každá veková kategória našla niečo, čo jej spríjemní čas strávený na Vinobraní,“ NaZahori.sk o tom informovala starostka obce Ingrid Tripšanská.

Erb obce symbolizuje pestovania viniča a výrobu vína

Obec Smrdáky sú známe predovšetkým ako kúpeľná obec, ale významné miesto má aj vinohradnícka činnosť. “Pestovanie viniča a výroba vína má v obci stáročnú tradíciu. Dokazuje to samotný erb obce, na ktorom je symbol vinohradníckeho nožíka a strapce hrozna,” uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Program podujatia

A aká by to bola akcia bez burčiaku, vína, gulášu, cigánskej pečienky či palaciniek? Všetky tieto dobroty na Vinobraní dostanete. Ale ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť ako sto krát počuť a preto príďte medzi nás, radi Vás privítame a spoločne strávime pekné chvíle,“ dodala Tripšanská.

Ministerstvo dopravy SR a OOCR Záhorie mix

O Angelika Mičeková

Pozri aj

OOCR Záhorie zažilo úspešný rok a aktívne pracuje na novinkách

Po výnimočne rušnom roku, ktorý bol plný výziev aj príležitostí, sme zvedaví, ako sa Oblastná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *