Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec
Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých

Ako každý rok, aj tento december sa Hlohovec rozžiari vianočným čarom. Občanov a návštevníkov mesta čakajú rôzne podujatia, ktoré prinesú radostnú a pokojnú atmosféru tohto obdobia. Prehľad týchto akcií vám prinášame v nasledujúcom článku.

Tradičná domáca zabíjačka a otvorenie trhoviska

Dňa 1. decembra sa na Mestskej tržnici v Hlohovci od 13:00 hodiny uskutoční domáca zabíjačka spolu s otvorením Gazdovského trhoviska, čo je ideálna príležitosť na zakúpenie čerstvých a kvalitných produktov priamo od miestnych farmárov.

Adventné rozsvietenia a kultúrne podujatia

S príchodom adventu sa 3. decembra o 18:00 hodine rozsvieti prvá svieca na adventnom venci v parku Nám. sv. Michala, kde požehnanie udelí dekan Jozef Schwarz. Nasledovať budú ďalšie rozsvietenia, vrátane vianočného stromčeka a príchod Mikuláša 5. decembra, ako aj rozsvietenie stromčeka v Šulekove 6. decembra.

Hudobné a divadelné lahôdky

Milovníci kultúry sa môžu tešiť na vianočný koncert vokálnej skupiny FRAGILE 8. decembra v Kine Úsmev a divadelné predstavenie súboru FĽOČ „Opona hore!“ 9. decembra v Empírovom divadle. Pre deti bude pripravené bábkové divadlo s príbehom Čerta Kolofóna 10. decembra.

Vianočné trhy a tvorivé dielne

Od 13. do 22. decembra sa námestie sv. Michala premení na vianočné trhy, kde si návštevníci budú môcť zakúpiť rôzne vianočné dekorácie, darčeky a pochutiny. Taktiež budú mať možnosť vystúpiť na vežu kostola sv. Michala archanjela a vychutnať si nádherný výhľad na mesto.

Vzdelávacie a zábavné aktivity pre deti

V spoločenskej miestnosti knižnice MKC sa 13. decembra o 10:00 hodine uskutoční beseda a tvorivé dielne s autorkami knihy Andrea Gregušová a Katka Kosánová. Deti sa tiež môžu tešiť na rozsvietený model Mesiaca a zaujímavosti o ňom v pešej zóne M. R. Štefánika.

Astronomické a prírodné podujatia

Pre tých, ktorí majú radi astronomiu, bude prichystané vianočné teleskopické pozorovanie Slnka v areáli Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika od 14. do 18. decembra. S príchodom zimného slnovratu sa 16. decembra koná prednáška na Hlohovskom zámku s tematikou etnologických tradícií.

Duchovná obnova a koncerty

Vianočné obdobie je tiež časom duchovnej obnovy, čo podčiarkne rozsvietenie adventných sviec s účasťou duchovných osobností. Hudobným zážitkom bude koncert Veroniky Rabada 11. decembra a vianočný gospelový koncert s americkými hudobníkmi 19. decembra.

Silvestrovský pochod

Rok uzavrie Silvestrovský Memoriál Janka Maršalu 31. decembra, ktorý ponúkne turistický pochod po troch značených trasách Cechu vinárov.

Pestrý program v Hlohovci ponúka mnoho možností, ako si užiť vianočný čas plný radosti, pokoja a kultúrnych zážitkov. Tešíme sa na vašu účasť a prajeme vám príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a priateľov.

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec
Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *