Ilustračný obrázok Zdroj: TTkraj.sk
Ilustračný obrázok Zdroj: TTkraj.sk

Vianočnú atmosféru v Trnave dotvoria koncerty aj stredoveký trh

Adventné oslavy v Trnave boli oficiálne zahájené v piatok 24. novembra rozsvietením vianočného stromčeka na Trojičnom námestí. Tento magický moment bol doprevádzaný koncertom Katky Koščovej, ktorý odštartoval bohatý kultúrny program adventných trhov.

Koncerty plné vianočného ducha

Prvá adventná nedeľa, 3. decembra, prinesie koncert v Kostole sv. Jakuba, kde vystúpi skupina BANDA spolu so ženskou speváckou skupinou VRANKY. Návštevníci si budú môcť vychutnať ľudové vianočné koledy z rôznych regiónov Slovenska.

Každú ďalšiu adventnú nedeľu sa o 20:00 hodine uskutoční ďalšie sviatočné vystúpenie. Desiateho decembra predstaví Trnavský spevácky zbor Voci Allegre a Trnavský komorný orchester viachlasné variácie kolied.

Sedemnásteho decembra sa návštevníci môžu tešiť na unikátnu kombináciu žánrov od Ensemble FLAIR a BLAženiek, ktoré prenesú biblické príbehy do jazzových aranžmánov a piesní z Čiech, Moravy a Sliezska. Štvoricu koncertov uzavrie 28. decembra Sima Magušinová so svojim výberom repertoáru.

Mikuláš a Miro Jaroš pre najmenších

Tradičnú radostnú návštevu Mikuláša môžu deti očakávať 5. decembra o 17:15 hodine na Námestie sv. Mikuláša. Tento deň bude ešte zábavnejší vďaka koncertu Mira Jaroša, ktorý sa uskutoční o 18:00 hodine na Trojičnom námestí.

Ilustračný obrázok Zdroj: TTkraj.sk
Ilustračný obrázok Zdroj: TTkraj.sk

Stredoveké adventné trhy: Nostalgia a remeslá

Nostalgickú atmosféru Stredovekých adventných trhov zažijú návštevníci od 15. do 17. decembra na Námestie sv. Mikuláša. Ponúknu ručne vyrobené výrobky, remeslá a tradičné dobroty, ako aj ukážky stredovekého života, vrátane Betlehema zo slamy a sedliackeho dvora. Sobotňajší program bude patriť Jurajovi Červenákovi a jeho príbehu “Lovec Čertov”, doplnenému o šermiarske ukážky.

Vianočný orloj a mestský trh

Adventný kalendár v podobe vianočného orloja bude aj tento rok odpočítavať čas do Vianoc. Mestský trh bude pokračovať aj počas adventného obdobia v piatky a soboty od 7:00 do 11:00 hodiny, s tým, že stánky sa presunú bližšie k Námestiu SNP.

Umelecký talent mladých na scéne

Deti a žiaci umeleckých škôl z hudobných a dramatických odborov dostanú príležitosť predstaviť svoje umenie a prispieť k výnimočnej atmosfére adventných trhov prostredníctvom živých vystúpení.

Advent v Trnave je časom radosti, umenia a spoločného prežívania predvianočného obdobia. S bohatým programom plným hudby, tradičných trhov a kultúrnych zážitkov je zabezpečené, že každý návštevník si odnesie kúsok vianočného kúzla.

Štyri adventné koncerty, Trnava
Štyri adventné koncerty, Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *