Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Vianočná Galanta: Sviatočná atmosféra plná zážitkov

S prichádzajúcimi Vianocami sa mesto Galanta mení na sviatočnú oázu, kde každý nájde niečo pre seba. Vianočná výzdoba, svetielka a bohatý program predstavujú ideálnu príležitosť na vytvorenie nezabudnuteľných spomienok.

Vianočné osvetlenie a kultúrne podujatia

Galanta sa rozžiari vianočnou výzdobou a v decembri sa stane dejiskom viacerých podujatí, ktoré potešia obyvateľov aj návštevníkov mesta. Vianočné oslavy sa začnú už v sobotu 2. decembra Celomestskými oslavami Mikuláša a slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka na Mierovom námestí.

Adventné tradície v Galante

Zažínanie adventných sviec

Mestské kultúrne stredisko v spolupráci s OZ Templars Slovakia Galanta organizuje každú adventnú nedeľu podujatie “Zažínanie adventných sviec”, kde významné osobnosti mesta zapaľujú adventné sviece. Tento rok sa na akcii zúčastnia primátor mesta, riaditeľ gymnázia a ďalšie známe tváre. Kultúrny program bude doprevádzať každé zapaľovanie sviečok.

Vianočná Galanta - Adventné nedele
Vianočná Galanta – Adventné nedele

Vianočné trhy s JOJkou

Galantské Vianočné trhy tento rok preberá hlavný organizátor Media Invest Company v spolupráci s mestom Galanta. Od 21. do 23. decembra sa Mierové námestie zmení na čarovné vianočné mestečko s bohatým programom a aktivitami pre všetky vekové kategórie.

Vianočná Galanta - Vianočné trhy s Jojkou
Vianočná Galanta – Vianočné trhy s Jojkou

Kultúra a zábava na dosah

Návštevníci sa môžu tešiť na premietanie vianočných filmov v Air-cinema, vianočný program plný koncertov a možnosť vyfotiť sa vo fotokútiku. Pre deti sú pripravené tvorivé dielničky a súťaž o najkrajší vianočný stromček.

Benefičná stránka trhov

Vianočné trhy prinesú nielen kultúrne zážitky, ale aj možnosť pomôcť. V rámci tvorivých dielničiek “Darované Vianoce” sa návštevníci môžu zapojiť do charitatívnej činnosti a prispieť na dobrú vec.

Živé vstupy a propagácia mesta

Vďaka spolupráci s OZ PRO Galanta budú počas trhov prebiehať živé vstupy, ktoré odvysiela televízia JOJ. Tieto vstupy ponúknu jedinečný pohľad na mesto a jeho sviatočnú atmosféru.

Vianoce v Galante budú plné radosti

Vianoce v Galante sú skutočne výnimočným obdobím plným radosti, kultúry a spoločenských aktivít. Každý, kto mesto navštívi, odchádza obohatený o nezabudnuteľné zážitky a nové spomienky. Nechajte sa aj vy vtiahnuť do sviatočného ducha a zažite kúzlo Vianoc v srdci Galanty.

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *