Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa viezli traja dospelí a dve deti neprežilo viacero osôb. Informovala o tom krajská polícia v Trnave.

Polícia je na mieste tragickej nehody. V tejto chvíli už vieme potvrdiť, že nehodu neprežili viaceré osoby,“ potvrdila polícia.

K nehode došlo dnes, krátko pred 8.00 h ráno na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Trnavy, pred 40,000 km. „Vodič na dodávke Fiat Ducato, s poľským evidenčným číslom, zišiel z nezistených príčin mimo cestu a narazil do stromu. V aute boli 3 dospelé osoby a 2 deti,“ doplnila polícia.

V dôsledku dopravnej nehody tri osoby utrpeli zranenia, ktorým podľahli a dve osoby boli zranené. Hasičský a záchranný zbor momentálne vykonáva potrebné úkony,” uviedli záchranári.

Dva záchranárske vrtuľníky boli vyslané k dopravnej nehode. Tri osoby utrpeli po náraze zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom, záchranári tu boli bezmocní. “Bratislavská posádka leteckých záchranárov si po pristátí vedľa miesta nehody prevzala do svojej starostlivosti dieťa, ktoré utrpelo vážne poranenia viacerých častí tela. Záchranári mu na mieste poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Po preložení na palubu bolo v kritickom stave letecky prevezené do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Druhé dieťa si od pozemných záchranárov prevzala nitrianska posádka. V stabilizovanom stave pri vedomí bolo dieťa prevezené taktiež do Národného ústavu cievnych chorôb v Bratislave,” informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Diaľnica D1 je v tomto úseku, z dôvodu  záchrannej akcie leteckých záchranárov a dokumentovania nehody, v jednom jazdnom pruhu neprejazdná, ostatné 2 jazdné pruhu sú prejazdné. „V úseku sa zhusťuje premávka a vodiči musia rátať s miernym zdržaním. Presné príčiny nehody polícia vyšetruje,“ informovali policajné zložky.

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1. Zdroj: polícia SR
Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1. Zdroj: polícia SR

Pozri aj

V snahe zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na cestách, mesto Trnava implementuje nové dopravné opatrenia v rezidenčnej zóne R9. Zdroj: Mesto Trnava

Zmeny v dopravnej organizácii v Trnave

V snahe zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na cestách, mesto Trnava implementuje nové dopravné opatrenia v rezidenčnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *