Veľký pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava
Veľký pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava

Veľký pumptrack v Trnave je otvorený!

K moderným športoviskám v Trnave koncom júla pribudla špeciálna dráha určená predovšetkým nadšencom terénneho bicyklovania. Veľký pumptrack na Ulici Ludvika van Beethovena si okrem cyklistov užijú aj jazdci na kolobežkách, skateboardoch či inline korčuliach.

Dráha veľkého pumptracku

Pumptracková dráha, ktorá vznikla na mieste bývalého bikrosového areálu, pozostáva z niekoľkých cyklistických okruhov vhodných pre jazdcov rozličných vekových kategórií s rôznymi jazdeckými zručnosťami.

Hlavný pumptrack je dlhý takmer 249 metrov a dopĺňa ho flowtrack. Ten má dĺžku 198 metrov. Pre najmladších jazdcov je určený detský okruh. Tvorí ho samostatná dráha dlhá vyše 87 metrov. K areálu patria aj plochy na trénovanie zručností, tzv. bazén – pump bowl, U-rampa a tréningová plocha s nábehmi. Tie sú určené predovšetkým skateboardistom.

Chvíle odpočinku môžu návštevníci areálu stráviť v priestoroch parkového sedenia vo svahu. Tam majú k dispozícií lavičky, stojany na bicykle, koše na odpadky aj pitnú fontánku. Vybudovaná je aj prípojka na elektrinu, ktorá bude uvedená do prevádzky iba počas konania športového podujatia.

Veľký pumptrack a podmienky používania

Veľký pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava
Veľký pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava

Podmienky používania pumptracku a pravidlá bezpečnej jazdy upravuje prevádzkový poriadok. Jazdci sú povinní používať prilbu a deti vo veku do 12 rokov môžu na pumptracku jazdiť len pod dozorom dospelej osoby. Odporúčané sú aj ďalšie ochranné prostriedky ako rukavice a chrániče kolien, lakťov a chrbta. V rámci ochrany zdravia a vlastnej bezpečnosti by si každý návštevník areálu mal pozorne prečítať všetky informácie a upozornenia, ktoré prevádzkový poriadok obsahuje.

Veľký pumptrack v Trnave - všeobecný poriadok
Veľký pumptrack v Trnave – všeobecný poriadok

Areál má rozlohu 6375 m2

Areál s rozlohou 6375 m2 je momentálne najväčší na Slovensku. Práce na ňom sa začali v septembri 2022 a z dôvodu nepriaznivých poveternostných a klimatických podmienok v zimnom období sa realizácia stavby predĺžila, pretože nebolo možné vykonávať technologicky náročné práce ako betonáž a asfaltovanie.

Začiatkom júla bol do predčasného užívania odovzdaný detský pumptrack. Skúsenejší jazdci majú k dispozícii náročnejšiu dráhu veľkého pumptracku od 28. júla.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *