Zásah po nehode. Ilustračné foto zdroj: AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE)

Vážne zraneného na D1 ratovala vrtuľníková záchranka, vyjadrila sa aj polícia

Pri dnešnej zrážke dodávky s kamiónom na diaľnici D1 pri Hlohovci sa vážne zranili spolujazdec z dodávky. Trnavskykrajonline.sk o tom informovala hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE)  Zuzana Hopjaková.

Bratislavská posádka leteckých záchranárov letela dnes (10.7.2023) ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 neďaleko Hlohovca. Pri zrážke dodávky s nákladným vozidlom sa vážne zranil 54-ročný muž, spolujazdec z dodávky.

„Leteckí záchranári si po pristátí priamo na ceste prevzali pacienta s vážnym úrazom hlavy a hrudníka do svojej starostlivosti. Po doplnení liečby bol preložený na palubu a v umelom spánku, v kritickom stave bol vrtuľníkom transportovaný do UNB Kramáre,“ dopĺňa hovorkyňa ATE.

Vyjadrenie polície k nehode

Diaľniční policajti boli dnes, v skorých ranných hodinách, vyslaní k dopravnej nehode na diaľnici D1, pri ktorej sa zranili 2 osoby. “Podľa prvotných informácií mal 38 ročný vodič auta VW Transporter, z doposiaľ nezistených príčin, zozadu naraziť do pred ním idúceho nákladného auta. Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži z dodávky, ktorí sedeli na zadných sedadlách. Zranenia 60 ročného spolujazdca by nemali byť vážne. Naopak jeho 55 ročný spolusediaci utrpel zranenia, s ktorými ho museli letecky transportovať do bratislavskej nemocnice,” dopĺňa KR PZ v TT.

Policajti podrobili oboch vodičov dychovým skúškam, ktoré prítomnosť alkoholu nepotvrdili. Z dôvodu pristávania vrtuľníka museli policajné hliadky diaľnicu D1, v smere z Hlohovca na Bratislavu, na približne hodinu úplne uzavrieť. Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetrujeme.

POZOR NA ÚNAVU A NEPOZORNOSŤ

Za posledný týždeň eviduje polícia KR PZ v TT už druhú vážnu nehodu na našich diaľniciach, pri ktorej vodič zozadu narazil do auta pred ním. “Upozorňujeme preto všetkých vodičov, aby sa na jazdu plne sústredili a nepodceňovali čo i len malé náznaky únavy. Mikrospánok či nepozornosť môžu totiž mať, najmä na diaľniciach, fatálne následky. Dávajte si na cestách pozor!,” dopĺňa krajská polícia.

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *