Vážna dopravná nehoda v Špačinciach, zasahovať musel vrtuľník. Zdroj: KR PZ Trnava
Vážna dopravná nehoda v Špačinciach, zasahovať musel vrtuľník. Zdroj: KR PZ Trnava

Vážna dopravná nehoda v Špačinciach, zasahovať musel vrtuľník

V skorých ranných hodinách v piatok 24. novembra došlo v obci Špačince k nešťastnej udalosti, keď sa stala vážna dopravná nehoda. Tá si vyžiadala okamžitý zásah záchranných zložiek.

Pred 7.00 h sa na priechode pre chodcov neďaleko základnej školy odohrala dopravná nehoda, pri ktorej osobný automobil Citroen C5 narazil do 49-ročnej chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala cez cestu.

Zranená chodkyňa transportovaná do nemocnice

Žena utrpela vážne zranenia. Vďaka rýchlemu zásahu leteckých záchranárov bola promptne prepravená do bratislavskej nemocnice, kde sa o ňu starajú odborníci v oblasti zdravotníctva.

Zásah polície a dôsledky pre vodiča

Na miesto nehody okamžite dorazili príslušníci polície, ktorí situáciu vyšetrujú. Vodič vozidla, 74-ročný muž, absolvoval dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. „Napriek tomu mu boli z dôvodu vážneho porušenia dopravných predpisov zadržané vodičské oprávnenie. Okolnosti a presné príčiny nehody sú stále predmetom hĺbkového vyšetrovania a v tejto veci už bol začatý trestný proces pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti,“ uviedla polícia.

Bezpečnosť na cestách v zimnom období

Zimné mesiace prinášajú so sebou množstvo výziev pre všetkých účastníkov cestnej premávky. „S narastajúcou témou bezpečnosti na cestách apelujeme na chodcov i vodičov, aby v tomto ročnom období prejavovali zvýšenú opatrnosť. Zhoršené poveternostné podmienky, ako sú hmly, sneženie či námraza, výrazne predlžujú brzdnú dráhu vozidiel. Takisto zvyšujú riziko dopravných nehôd,“ zdôrazňuje polícia.

Je dôležité, aby chodci nosili reflexné prvky a snažili sa byť vždy dobre viditeľní, zatiaľ čo vodiči by mali prispôsobiť svoju rýchlosť aktuálnemu stavu vozovky a byť obzvlášť opatrní v blízkosti priechodov pre chodcov.

Dôrazne vyzývame všetkých, aby na cestách dbali o svoju bezpečnosť a zodpovednosť voči ostatným účastníkom premávky. Váš život a zdravie sú neoceniteľné a prevencia nehôd by mala byť prioritou každého z nás,“ apeluje polícia.

Vážna dopravná nehoda v Špačinciach, zasahovať musel vrtuľník. Zdroj: KR PZ Trnava
Vážna dopravná nehoda v Špačinciach, zasahovať musel vrtuľník. Zdroj: KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

TTSK dokončil úsek cyklotrasy Bohdanovce nad Trnavou - Špačince. Zdroj: TTSK

TTSK dokončil úsek cyklotrasy Bohdanovce nad Trnavou – Špačince

Výstavba prvej časti cyklistického prepojenia, ktoré povedie od Bohdanoviec nad Trnavou až do obce Špačince, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *