Dopravná nehoda v obci Trakovice Zdroj: Polícia SR
Dopravná nehoda v obci Trakovice Zdroj: Polícia SR

V Trnavskom kraji sa roztrhlo vrece s haváriami opitých vodičov

V Trnavskom kraji bol víkend pre dopravnú políciu náročný, ktorá musela čeliť častým prípadom opitých vodičov. Polícia zaznamenala prípady štyroch vodičov, ktorí boli testovaní na alkohol v dychu a všetci nafúkali viac ako 2 promile. Tieto prípady sú riešené ako prečiny ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informáciu poskytla Zlatica Antalová, hovorkyňa krajskej polície.

Medzi obcou Petrova Ves a mestom Gbely sa 47-ročný vodič dostal do nehody po strate kontroly nad svojím vozidlom. Dychové testy u neho ukázali hodnotu 1,27 a 2,04 promile alkoholu. Pri nehode sa zranil a bol prevezený do nemocnice,“ informovala Antalová.

V obci Veľké Orvište, konkrétne v okrese Piešťany, sa stala dopravná nehoda, kedy 58-ročný vodič počas cúvania narazil do zaparkovaného vozidla. Výsledok dychového testu ukázal, že vodič mal 2,44 promile alkoholu v krvi.

Na Kapitulskej ulici v Trnave sa udiala kuriózna nehoda s opitým cyklistom. 64-ročný muž pri prechádzaní medzi parkujúcimi autami spadol na Audi A6. Našťastie sa pri páde nezranil. Dychový test u neho ukázal prítomnosť 1,90 promile alkoholu.

V Trakoviciach spôsobil nehodu 24-ročný vodič

V Trakoviciach, okrese Hlohovec, spôsobil dopravnú nehodu 24-ročný vodič. Po strate kontroly nad vozidlom narazil do verejného osvetlenia, následne do plotu kostola a skončil v priekope. Dychové testy u neho ukázali hodnotu 1,96 a 2,02 promile alkoholu.

V Kvetoslavove, okrese Dunajská Streda, sa stala nehoda, keď 41-ročná vodička narazila do železného zábradlia. Dychový test u nej ukázal 2,23 promile alkoholu.

Polícia zaznamenala ešte ďalšie tri prípady opitých vodičov, konkrétne 37-ročného Srba s hodnotou 1,04 promile, 36-ročného Rumuna s hodnotou 1,13 promile a 63-ročného muža, ktorý sa prišiel sám priznať na políciu, s hodnotou 1,33 promile.

Pripomíname všetkým vodičom, že jazda pod vplyvom alkoholu predstavuje nielen vážne riziko pre ich vlastný život a zdravie, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Pokiaľ dychový test ukáže hodnotu vyššiu ako 1 promile, vodič sa dopúšťa trestného činu, za ktorý môže byť potrestaný až jednoročným väzením. Kriticky premýšľajte o dôsledkoch svojho konania a nikdy nesadajte za volant v opitom stave,“ apeluje policajná hovorkyňa.

O Policajne spravy

Pozri aj

Jabloňová Krížová cesta, Petrova Ves

VIDEO+FOTO: Jabloňová Krížová cesta v Petrovej Vsi

V neistých časoch covidovej pandémie sa členovia farského spoločenstva Petrovej Vsi a Letničia rozhodli konať. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *