Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

V Stupave stavby škôlok napredujú aj v lete

Aj v lete sa pracuje na stavbách materských škôl v Stupave. Informovala o tom Erika Piesecká, z referátu vzťahov s verejnosťou MsÚ Stupava.

Stavba škôlky na Ružovej ulici

V priebehu pár týždňov na Ružovej ulici vyrástli obvodové a nosné múry budovy, ktorá poskytne priestor pre dve triedy malých škôlkárov a sociálne zázemie. Nakoľko sa jedná o drevostavbu, očakáva mesto pomerne rýchle napredovanie. 

Aktuálne na projekte prebieha montáž strešných dosiek a príprava na zastrešenie. Ruka v ruke sa rieši verejné obstarávanie interiéru a materská škola začala s hľadaním nových zamestnancov, potrebných pre rozšírenie kapacít škôlky. 

Stavba budovy pre potreby rozšírenia kapacít materskej školy na Ružovej ulici. zdroj: Mesto Stupava

Stavba škôlky na Zvončekovej ulici

Aj práce na budove Materskej školy na Zvončekovej ulici prebiehajú podľa časového plánu. Stavba je zastrešená, sú osadené okná aj dvere,  je hotové podlahové kúrenie a podlahy. Zrealizované sú aj vnútorné rozvody vody a elektriny. V súčasnosti sa aktívne pracuje v interiéri na vnútorných omietkach, v exteriéri sa začalo s budovaním parkoviska a chodníka.

V rámci projektu Materskej školy na Zvončekovej ulici bol ukončený proces verejného obstarávania a je vysúťažený dodávateľ na vybavenie kuchyne, zároveň je spustený proces verejného obstarávania vybavenia interiéru.

„Ak sa nevyskytnú nepredvídateľné okolnosti, plánované ukončenie výstavby materskej školy by malo byť v decembri 2023. Po kolaudácii materskej školy budeme môcť rozbehnúť proces jej zaradenia do siete škôl. Spustenie prevádzky novej škôlky by malo byť v septembri 2024,“ dopĺňa Piesecká z mesta Stupava.

Výstavba materskej školy na Zvončekovej ulici. zdroj: Mesto Stupava

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Krádež šperkov za viac ako 27-tisíc eur v Stupave

Krádež šperkov na Záhorí: Za posledné tri dni (17.02.2024 – 19.02.2024) zaznamenala polícia na území …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *