Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

V sobotu Časovka na Bradlo aj s jazdou zručnosti pre deti

Slovenský cykloklub v spolupráci s Chata Bradlo zorganizujú v polovici septembra 2023 cyklistické pretekyČasovka na Bradlo,  Memoriál Jána Noska.

Časovka je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi, členovi cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý v roku 2021 nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.

Prvý ročník časovky pre jednotlivcov do vrchu sa uskutoční 16. septembra 2023. Štartovať sa bude od námestia v Brezovej pod Bradlom k Mohyle M.R. Štefánika. Tento rok organizátori pripravujú časovku pre tri kategórie, pre cestných pretekárov, MTB pretekárov a e-bike MTB pretekárov.

Zázemie a občerstvenie pre cyklistov, ale i návštevníkov pretekov bude vytvorené na Chate Bradlo, kde bude pripravený aj sprievodný program.

Súťažiť sa bude v troch kategóriách

Na všetkých trasách čaká na účastníkov prevýšenie 268 výškových metrov.

Štartovať sa bude od 10:00 na Námestí gen. M. R. Štefánika, v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M.R. Štefánika). Výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera.

Štartovať sa bude jednotlivo, v minútových intervaloch (MTB a e-bike MTB kategória) a v pol minútových intervaloch (cestná kategória), aby sa predišlo zbytočným kolíziám. Ako prví si svoje sily zmerajú e-bike MTB pretekári, druhí budú MTB pretekári, následne príde rad na cestných pretekárov.

Každý účastník si odnesie registračný balíček, v cieli ho bude čakať občerstvenie v podobe teplého jedla a nápoja. V poobedných hodinách (podľa počtu účastníkov) sa bude konať vyhodnotenie všetkých kategórií a pre účastníkov bude pripravená aj bohatá tombola.

Výšlap po zjazdovke

Okrem hlavných pretekov si môžete vďaka členom cyklistického klubu Bradlo Bike prísť vyskúšať aj Výšlap po zjazdovke (100m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácií na preteky v ranných hodinách na námestí.

Vyhodnotenie jednotlivých kategórií

Vyhodnocovať sa bude spolu 12 vekových kategórii na oboch trasách (cestná + MTB):

  • od 15 r. – 17 r. juniori muži a ženy
  • od 18 r. – 29 r. muži a ženy
  • od 30 r. – 39 r. muži a ženy
  • od 40 r. – 49 r. muži a ženy
  • od 50 r. – 59 r. muži a ženy
  • od 60 r. – a viac muži a ženy

V kategórii e-bike MTB sa budú vyhodnocovať:

  • e-bike Pedelec muži
  • e-bike Pedelec ženy

Dôležité informácie k registrácií

Štartovné:

  • 20€ vopred prevodom na účet, online platobnou kartou
  • 25€ v hotovosti, na mieste

Registrácia online do 12. 09. 2023, potom už iba na mieste.

Registrácia pretekárov bude prebiehať na Námestí gen. M. R. Štefánika. V čase od 7:30 do 9:30 bude spustená registrácia pre pretekárov, ktorí si zvolia MTB trasu a e-bike MTB trasu.

Od 7:30 do 11:30 sa registrovanú pretekári, ktorí si zvolia cestnú trasu.

Pri registrácií do 01. 09. 2023 získa pretekár automaticky štartovné číslo so svojim menom.

Pri registrácii po 01. 09. 2023 získa pretekár štartovné číslo iba s číslom bez mena.

Viac TU a REGISTRUJ SA

V tento deň okrem hlavných pretekov organizátori majú pripravenú i súťaž pre deti vo veku 5 až 12 rokov – Jazda zručnosti na bicykli.

Hlavným partnerom podujatia je značka PRO CYCLING, organizačným partnerom je miestny Cyklistický klub Bradlo Bike a mesto Brezová pod Bradlom. Finančne časovku podporila Nadácia ZSE.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Silvestrovský pochod na Dobrú vodu v Brezovských Karpatoch

Silvestrovský pochod na Dobrú vodu ukončí turistický rok 2023 v Brezovských Karpatoch. Informuje o tradičnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *