V Skalici modernizujú zastávku z eurofondov za 53.000 eur

V meste Skalica prebieha modernizácia autobusovej zastávky na ulici Mallého. Celkové náklady na tento projekt dosahujú sumu 52.851,05 eura. Sú financované hlavne z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskej únie, ktorý na tento účel poskytol dotáciu vo výške 44 517,17 eur. Zvyšok sumy, 8 333,88 eur, je spolufinancovaný mestom Skalica.

Modernizáciou tejto zastávky si mesto kladie za cieľ zvýšiť bezpečnosť cestujúcich. “Súčasný stav autobusovej zastávky na tejto ulici nespĺňali požadované štandardy bezpečnosti dopravy. Prístrešok zastávky bol poškodený, situovaný nevhodne a neposkytuje dostatočné zázemie pre cestujúcich,” uviedlo mesto.

V rámci plánovanej modernizácie sa odstráni nevyhovujúca konštrukcia prístrešku a následné osadí nový, moderný prístrešok. “Ten bude vybavený osvetlením, lavičkou, informačnou presvetlenou vitrínou, USB pripojením na nabíjanie mobilov a fotovoltickými panelmi na streche prístrešku. Súčasťou rekonštrukcie bude aj osadenie smetných nádob na separovaný odpad,” informoval omesto.

Ako doplnilo mesto, táto modernizácia zastávky by mala prispieť k zvýšeniu komfortu a bezpečnosti cestujúcich, čo je v súlade s dlhodobou stratégiou mesta Skalica zlepšovať infraštruktúru pre obyvateľov mesta.

V Skalici modernizujú zastávku z eurofondov za 53.000 eur. Zdroj: Mesto Skalica
V Skalici modernizujú zastávku z eurofondov za 53.000 eur. Zdroj: Mesto Skalica

Pozri aj

TTSK vybavil tri odborné učebne v zdravotníckej škole v Skalici novým vybavením. Zdroj: TTSK

TTSK vybavil tri odborné učebne v zdravotníckej škole v Skalici novým vybavením

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v zlepšovaní podmienok pre odborné vzdelávanie na stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *