Rgenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra. Zdroj: Mesto Sereď
Rgenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra. Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi začala regenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra II

V meste Sereď sa rozbehla regenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra II, len niekoľko dní po štarte pracovných činností na Garbiarskej ulici. Mesto sa snaží modernizovať svoje zastarané sídliská pomocou financovania z externých zdrojov.

Je nevyhnutné, aby obyvatelia a návštevníci trpeli istý stupeň stavebného hluku, ktorý by však mal do konca roka utíchnuť. Prípravné práce na týchto projektoch sa začali už na jar tohto roka, avšak kvôli neočakávaným komplikáciám v procese verejného obstarávania bol reálny štart prác odložený až do terajšieho obdobia,” uviedlo mesto.

Práce sú plánované na etapy a budú zahŕňať obnovu chodníkov, verejného osvetlenia, prestavbu zelene, inštaláciu mobiliáru a prvkov urbánneho dizajnu s cieľom vytvoriť atraktívnejšie prostredie. Cieľom je, aby verejný priestor bol prevádzkový, estetický a funkčný splňujúci nároky moderného exteriéru, zároveň sa chce znížiť prašnosť a hlučnosť na sídlisku. Obyvatelia a návštevníci sa môžu tešiť aj na nové detské a workoutové ihriská.

Dva paralelne realizované projekty regenerácie sídlisk v Seredi dosahujú hodnotu približne 1,4 milióna eur, financovaných zo zdrojov Európskej únie. Mestská pokladnica prispieva podielom päť percent.

Mesto by chcelo požiadať obyvateľov a užívateľov verejných priestorov počas rekonštrukcie, aby dodržiavali pokyny vydávané na staveniskách. Obyvateľom okolitých bytových domov ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie. Očakávame, že práce na obidvoch sídliskách budú ukončené do konca roka 2023,” informovalo mesto.

Rgenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra. Zdroj: Mesto Sereď
Rgenerácia vnútrobloku na Ulici D. Štúra. Zdroj: Mesto Sereď

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Ondrej Kurbel (vpravo) rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR Igorom Chomom (vľavo). Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi riešili problematiku mostu zástupcovia ministerstva dopravy

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. Práve o nej rokoval primátor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *