V Seredi jazdil 14-ročný na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov. Zdroj: Polícia SR
V Seredi jazdil 14-ročný na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov. Zdroj: Polícia SR

V Seredi jazdil 14-ročný na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov

V Seredi jazdil 14-ročný mladík na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov. Seredským policajtom odovzdali prípad mestskí policajti, ktorí chlapca našli v piatok (19. mája) za volantom BMW v meste Sereď.

Policajti priestupok v doprave zadokumentovali a spis predložia na správne konanie. Policajti riešia nevodiča nielen za jazdu po meste, ale aj za „požičané“ auto od rodičov.

V zmysle zákona je 14-ročný tínedžer už trestne zodpovedný a auto BMW používal bez súhlasu rodičov a naplnil znaky prečinu neoprávneného používania motorového vozidla. Rodičia však pri výsluchu nedali súhlas na jeho stíhanie, preto policajti prípad v zmysle zákona odložia,“ uviedla polícia.

Zodpovedný je majiteľ auta

Polícia za spáchaný priestupok v doprave môže postihnúť iba osobu, ktorá dovŕšila 15 rokov. „Hoci zákon neumožňuje postihnúť maloletú osobu, zodpovednosť preberá majiteľ vozidla, alebo osoba, ktorá mu vozidlo zverila do rúk.

Osoby, ktoré nemajú vodičské oprávnenie, nemajú dostatočné skúsenosti, nevedia správne vyhodnotiť všetky situácie a riziká, ktoré na nich číhajú v cestnej premávke. Treba si uvedomiť, že vozidlo v nesprávnych rukách je zbraň, ktorá môže zabíjať,“ doplnila polícia.

V Seredi jazdil 14-ročný na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov. Zdroj: Polícia SR
V Seredi jazdil 14-ročný na BMW, v aute mal ďalších 4 tínedžerov. Zdroj: Polícia SR

Stanovisko Mestskej polície Sereď

V piatok sme na operačnom stredisku MsP prijali telefonický oznam, že v kempingu sa pohybuje vozidlo BMW, na ktorom jazdí 14-ročný chlapec s ďalšími osobami. Kamerou bolo vozidlo s vodičom spozorované ako vychádza z parkoviska a odchádza smerom do mesta,“ uviedla mestská polícia.

Hliadka skontrolovala priľahlé ulice a vozidlo spozorovala a zastavila na Hornočepeňskej ul. „Počas kontroly hliadka zistila, že vozidlo skutočne riadi 14-ročný chlapec a vo vozidle sa ešte nachádzajú dvaja 16-roční chlapci a dve 15-ročné dievčatá! Následne prišla hliadka štátnej polície, ktorá si vec prevzala k ďalšiemu riešeniu,“ informovali mestskí policajti.

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Ondrej Kurbel (vpravo) rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR Igorom Chomom (vľavo). Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi riešili problematiku mostu zástupcovia ministerstva dopravy

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. Práve o nej rokoval primátor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *