Parkovanie - ilustračné foto: Mesto Senica
Parkovanie - ilustračné foto: Mesto Senica

V Senici začne platiť nové nariadenie o parkovaní, viete o ňom?

Od novembra 2023 sa občanom a podnikateľom mesta Senica predstaví nová realita v oblasti parkovania.

Nové nariadenie, ktoré nadobudne účinnosť v tomto období, prinesie niekoľko významných zmien, ktoré sa týkajú cien parkovacích kariet. Tieto zmeny sa dotknú konkrétnych situácií, ktoré môžu zahŕňať, napríklad, parkovanie tretieho alebo štvrtého auta.

Predstavitelia mesta Senica venovali veľkú pozornosť tomu, aby boli občania dostatočne informovaní o týchto zmenách. V tomto duchu bol vytvorený informačný materiál, ktorý v podrobnostiach vysvetľuje všetky zmeny. Tieto detaily sú dostupné v žltej tabuľke nižšie, kde môžu záujemcovia nájsť podrobné informácie o konkrétnych zmenách,” uviedlo mesto Senica.

Ako doplnilo, zároveň sa občanom a podnikateľom ponúka možnosť zaobstarať si parkovacie karty za pôvodné ceny do konca októbra. Táto možnosť je výrazom úcty mesta Senica voči svojim občanom a podnikateľom a poskytuje im dostatok času na prípravu na nadchádzajúce zmeny.

Túto možnosť je možné využiť niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je prostredníctvom mobilnej aplikácie mesta Senica. Táto aplikácia je jednoduchá a intuitívna, a umožňuje občanom rýchlo a efektívne zaobstarať si parkovacie karty. Stačí len kliknúť na ikonku “Parkovanie”.

Ďalším spôsobom je osobná návšteva pokladne Mestského úradu Senica. Pracovníci úradu sú pripravení pomôcť občanom s procesom nákupu parkovacích kariet a poskytnúť im všetky potrebné informácie. Rovnako tak je možné využiť kanceláriu INFOSEN v Dome kultúry.

V súvislosti s týmito zmenami vyzývame všetkých občanov a podnikateľov mesta Senica, aby využili túto príležitosť a zaistili si parkovacie karty ešte pred zmenou cien. Touto cestou sa chceme poďakovať za vašu trpezlivosť a pochopenie pri prijímaní týchto zmien,” apeluje mesto.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Senica, ktoré upravuje ceny parkovania. Zdroj: Mesto Senica
Všeobecne záväzné nariadenie mesta Senica, ktoré upravuje ceny parkovania. Zdroj: Mesto Senica

O Vladimír Miček

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *