Nový semafor na priechode cez cestu pri dome kultúry. Zdroj: Mesto Senica
Nový semafor na priechode cez cestu pri dome kultúry. Zdroj: Mesto Senica

V Senici budú semafory s inteligentnými smart technológiami

Semafory na hlavnej križovatke v Senici sa aktuálne prebudovávajú na zariadenia s inteligentnými smart technológiami. Informuje o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

V rámci realizácie projektu Smart plán mesta Senica, na ktorý získalo mesto nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. V rámci neho sa osádza aj nový semafor na priechode cez cestu pri dome kultúry.

Senica získala milión eur na smart plán mesta

Mesto Senica uspelo s projektom Smart plán mesta Senica, s ktorým sa uchádzala o nenávratný finančný príspevok (949 887,90 eur) v rámci Operačného plánu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 so zameraním na „Moderné technológie“.

Križovatka zatiaľ riadená políciou

„ Realizátorská spoločnosť avizuje, že do konca týždňa (do piatka) budú práce ukončené,“ dopĺňa hovorkyňa. Dovtedy budú križovatku riadiť v najviac exponovaných časoch dopravní policajti, v ostatných hodinách je na mieste prítomná hliadka, ktorá plynulosť dopravy sleduje a je pripravená v prípade potreby zasiahnuť.

Hlavná križovatka riadená aktuálne políciou. zdroj: Mesto Senica

„Spomalenie prác o niekoľko dní spôsobil železobetón, ktorý sa nachádza pod rozobratou vonkajšou dlažbou,“ uzatvára Moravcová.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Primátor Senice pozýva občanov na debatu pri káve

Diskusia s primátorom Senice: V utorok 20.2.2024 pozýva obyvateľov mesta primátor Senice Martin Džačovský na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *