Oheň - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Oheň - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

V Radošovciach horelo, hasiči zachránili majetok za 100.000 eur

V piatok 9. júna 2023 po 15.00 h bol ohlásený požiar pracovného stroja v obci Radošovce v okrese Trnava. Informovala o tom hovorkyňa hasičov Lena Košťálová.

Zaparkované vozidlo sa nachádzalo vo dvore rodinného domu. „V čase príjazdu hasičskej jednotky z Trnavy sa na mieste udalosti nachádzal Dobrovoľný hasičský zbor obce Jaslovské Bohunice, ktorému sa už požiar podarilo lokalizovať,“ uviedla Košťálová.

Počas hasenia prebiehalo i ochladzovanie obvodovej steny susediaceho rodinného domu, čím sa predišlo k rozšíreniu požiaru. „Na pracovnom stroji boli následne vykonané protipožiarne opatrenia odpojením akumulátora. Vozidlo a jeho okolie bolo záverečným prieskumom skontrolované termovíznou kamerou, ktorá nepreukázala miesta so zvýšenou teplotou,“ doplnila hovorkyňa hasičov.

Pri udalosti neprišlo k zraneniu. „Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu šetrenia. Predbežná škoda na majetku bola odhadnutá na sumu 5000 eur. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 100.000 eur,“ informovala Košťálová.

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *