Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

V Piešťanoch môžete navštíviť výstavu Victoria Regia

Tak ako každý september, aj tento rok zakvitlo najväčšie kúpeľné mesto Piešťany kvetinovou nádherou vďaka podujatiu Victoria Regia.

Ide už o tradičnú bodku za piešťanskou hlavnou kúpeľnou sezónou. Súčasťou neoficiálneho ukončenia letnej sezóny bude tento víkend aj Parkfoto Piešťany. ide o najväčšiu slovenskú výstavu fotografií pod holým nebom. Podrobné informácie o obidvoch podujatiach sú dostupné na stránke Rezortu Piešťany: https://kalendar.rezortpiestany.sk .

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva tento týždeň na dve skvelé podujatia, ktoré na sklonku sezóny neodmysliteľne patria k Piešťanom. Od 20. do 24. septembra sa tu koná 30. medzinárodná kvetinová súťaž Victoria Regia. A 23. septembra aj 18. ročník medzinárodnej súťažnej výstavy kreatívnej fotografie Parkfoto Piešťany 2023.

September sa každý rok nesie v Piešťanoch v znamení kvetov,“ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Victoria Regia sú majstrovstvá Slovenska vo floristike. Tie v našom meste každoročne organizuje Slovenská asociácia kvetinárov a floristov. Súčasťou podujatia je okrem súťažnej časti aj výstava, sprievod či sobotná spanilá jazda na kvetinami vyzdobených autách a bicykloch po meste, a tiež poobedný koncert v podaní Veroniky Rabady a kapely Pressburger Klezmer Band. Victoria Regia sa koná už tridsiaty krát, hlavnou témou tohto ročníka sú 4 živly.

Okrem kvetinovej sa uskutočňuje aj fotografická výstava

Rezort Piešťany zároveň pozýva tento víkend aj do Mestského parku, kde sa uskutoční 18. ročník fotografickej výstavy Parkfoto Piešťany. Túto súťažnú výstavu organizuje občianske združenie Piešťansky fotoklub.

Vystavujúci si svoje diela inštalujú sami na pripravenú sieť natiahnutú medzi stromami, na lavičky alebo aj na vlastné stojany, kreativite sa medze nekladú“ dopĺňa Tatiana Nevolná. „Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií, hlasovať môžu aj návštevníci výstavy, a to originálnym spôsobom – pripínaním štipcov k fotografiám, ktoré sa im páčia. Štipce budú pripravené pri vstupe do parku. Na výstavu fotografií aj na floristickú parádu všetkých srdečne pozývam.

Okrem toho sa počas tohto víkendu uskutoční aj výstava „Ako sa kempovalo v Piešťanoch“ v záhrade Vila Löger, ktorá zachytáva na vystavených fotografiách obdobie kempovania v Piešťanoch.

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *