Šaštín-Stráže železničná stanica ZSSK
Šaštín-Stráže železničná stanica ZSSK

V piatok mimoriadny pútnický vlak do Šaštína

Šaštín-Stráže: Na Národnú púť do Šaštína môžete v piatok 15.9.2023 pricestovať s využitím osobných vlakov vedených z dvoch prestupných staníc.

Celonárodná púť Slovenska k patrónke Slovenska – Sedembolestnej Panne Márii sa koná po stáročia, oficiálne od roku 1732, keď bola socha Sedembolestnej vyhlásená za milostivú.

Každoročne navštívi Šaštín počas národnej púte niekoľko desiatok tisíc veriacich, v Jubilejnom roku 2014 Sedembolestnej Panny Márie to bolo 50 000 pútnikov. Vrcholom púte je sviatok patrónky Slovenska 15. septembra.

Mimoriadny pútnický vlak

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v piatok 15.septembra 2023 vypraví mimoriadny pútnický vlak.

Na príjazd do Šaštína môžete využiť aj železničnú dopravu a to s využitím osobných vlakov vedených z dvoch prestupných staníc: Trnava a Kúty. Cestujúci vystúpia na železničnej stanici Šaštín-Stráže, odkiaľ sa  presunú na miesto konania svätej omše /pešo cca 10 minút/.

Kvôli rekonštrukcii trate na úseku Šaštín – Kúty, budú vlaky vedené iba zo stanice Trnava s konečnou stanicou Šaštín-Stráže. Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Šaštín-Stráže – Kúty zavedená posilnená náhradná autobusová doprava (NAD).

zdroj: Bazilika

O Angelika Mičeková

Pozri aj

VIDEO: Na pumpe sa auto samo pohlo a narazilo do ťahača v Šaštíne

AKTUALIZÁCIA: Vodič auta, sa vďaka FB a zdieľaniam v priebehu približne 1 hodiny od zverejnenia, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *